Qarabağ Ağdam - Wisła Kraków 3:2

2010-08-05 20:49:47

Wisła Kraków przegrała w rewanżowym meczu III rundy kwalifikacji Ligi Europy z Qarabağem Ağdam 2:3 (0:3).

W 28. minucie niepilowany w polu karnym Wisły Əfran İsmayılov uderzył głową na bramkę Milana Jovanicia i dał prowadzenie gospodarzom. Zaledwie pięć minut później było 2:0 i prawdziwa kompromitacja polskiego zespołu była faktem. W 33. minucie gola także głową zdobył Rauf Əliyev. Niespełna 120 sekund później gola dla Qarabag zdobył Rəşada Əbülfəza Sadıqova, który otrzymał świetne podanie od Giorgi Adamia.

W drugiej połowie rozmiary porażki starali się zmniejszyć przede wszystkim Paweł Brożek i Rafał Boguski. W 57. minucie po podaniu Boguskiego przez obrońców rywali przedarł się własnie Brożek i strzelił gola. W 88. minucie podanie Brożka przepuścił Żurawski, a sytuację wykorzystał Boguski oddając plasowany strzał na bramkę Veliyeva.

Qarabağ Ağdam - Wisła Kraków 3:2 (3:0)