Kolejna wygrana Polek w GP

2010-08-08 23:30:14

Kolejne zwycięstwo w tej edycji Grand Prix odniosła żeńska reprezentacja Polski w piłce siatkowej. Polki pokonały dzisiaj reprezentację USA 3:1 (16:25, 26:24, 25:19, 25:23).

W pierwszym secie podopieczne Jerzego Matlaka zaprezentowały się bardzo słabo. Siatkarki kiepsko spisywały się w obronie, a bezbłędnie grająca reprezentacja USA wygrała tego seta do 16.

Świadkami ogromnego szczęścia i umiejętności Polek byliśmy w drugim secie, bowiem nasza reprezentacja przegrywała już 20:24, jednak zdołała odrobić straty i wygrać sensacyjnie tego seta 26:24.

Zmobilizowani wygranym drugim setem w trzeciej partii Polki spisywały się jeszcze lepiej, a na wyróżnienie zasługuje świetnie atakująca Karolina Kosek. Nasze zawodniczki wygrały tego seta 25:19. W czwartej partii pojedynek toczył się "punkt za punkt", ale w decydującej fazie to Polki udowodniły swoją wyższość i zwyciężyły 25:23.

Najlepszą zawodniczką spotkania (MVP) została wybrana Katarzyna Skorupa.

Polska - USA 3:1 (16:25, 26:24, 25:19, 25:23)

Polska: Katarzyna Skowrońska-Dolata (21), Anna Barańska (18), Karolina Kosek (19), Agnieszka Bednarek-Kasza (10), Milena Sadurek, Katarzyna Gajgał (2), Paulina Maj (L), oraz Berenika Okuniewska (8), Mariola Zenik, Katarzyna Skorupa (3), Joanna Kaczor (2).