Polska - Bułgaria 75:71

2010-08-23 23:33:07

Koszykarze reprezentacji Polski pokonali w Katowicach zespół Bułgarii 75:71 i zachowali tym samym szanse na awans do EuroBasketu 2011. Podopieczni Igora Griszczuka muszą teraz wygrać w sobotę swój ostatni mecz w Belgii.

Najlepszym zawodnikiem naszej kadry był Marcin Gortat, autor 23 punktów, 9 zbiórek i 3 bloków. Środkowy Orlando Magic dominował zwłaszcza w obronie, a gdy w połowie czwartej kwarty trener Griszczuk dał mu odpocząć - Bułgarzy od razu zdobyli z rzędu sześć łatwych punktów spod kosza.

Nie mniej istotna niż gra Gortata była postawa naszych rezerwowych. Znakomicie spisał się zwłaszcza Łukasz Majewski, którego dwa celne rzuty za trzy punkty w czwartej kwarcie pozwoliły na chwilę oddechu. Majewski zdobył 11 punktów i był na boisku w końcówce meczu. Na nasze szczęście parkiet na ponad minutę przed końcem opuścił Widenow. Etatowy snajper Bułgarów zdobył 21 punktów, ale przez kłopoty z faulami spędził na boisku 29 minut i zabrakło go w ostatnich akcjach naszych rywali.

Polska - Bułgaria 75:71 (18:16, 20:14, 15:17, 22:24)

Polska: Marcin Gortat 23 (9 zb.), Maciej Lampe 15, Łukasz Koszarek 7 (6 as.), Thomas Kelati 7 (5 as.), Dardan Berisha 5 - Łukasz Majewski 11, Kamil Chanas 5, Adam Hrycaniuk 2, Filip Dylewicz 0

Bułgaria: F.Widenow 21 (9 zb.), C.Kostow 14, D.Iwanow 11, E.Calloway 9 (7 as.), K.Iwanow 6, N.Warbanow 6, Z.Georgiew 3, S.Georgiew 1, B.Awramow 0, A.Welikow 0

na podst: wp.pl