Jeleń zapewnił Auxerre awans do Ligi Mistrzów

2010-08-26 00:50:47

W IV rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów gola na wagę awansu zdobył Ireneusz Jeleń, który pokonał golkipera Zenitu Sankt Petersburg.

W pierwszym meczu w Sankt Petersburgu Zenit wygrał 1:0. Gospodarze już po 9. minutach prowadzili po strzale, który na bramkę rywali oddał Cédric Hengbart. Na 2:0 w 52. minucie strzałem z woleja podwyższył reprezentant Polski Ireneusz Jeleń.

Jeleń na boisku przebywał przez pełne 90 minut. Poza kadrą meczową AJ Auxerre znalazł się Dariusz Dudka, który pauzował za kartkę, którą otrzymał jeszcze jako zawodnik krakowskiej Wisły.

AJ Auxerre - Zenit Sankt Petersburg 2:0 (1:0)
Cédric Hengbart 9', Ireneusz Jeleń 52'.

Żółte kartki: Cédric Hengbart, Roy Contout - Władimir Bystrow, Siergiej Siemak, Tomáš Hubočan, Bruno Eduardo Regufe Alves.
Czerwone kartki: Wiaczesław Małafiejew (65', Zenit, zagranie ręką), Tomáš Hubočan (80', Zenit, za drugą żółtą).

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia).