Lech zatrzymał Juventus

2010-09-16 23:22:53

Świetny start w Lidze Europy zanotował jedyny polski reprezentant w europejskich pucharach - Lech Poznań, który prowadził już 2:0 ze słynnym Juventusem, aby ostatecznie zremisować 3:3.

W 14. minucie w polu karnym faulowany był Sławomir Peszko, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Artjoms Rudņevs. Kibice Kolejorza oszaleli z radości w 30. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Rudņevs i uderzeniem do pustej bramki z czterech metrów podwyższył na 2:0. Wydawało się, że taki rezultat utrzyma się do przerwy, jednak nieuwagę obrońców Lecha wykorzystał Giorgio Chiellini, który uderzeniem głową zdobył bramkę kontaktową dla Juventusu.

Druga połowa nie rozpoczęła się zbyt szczęśliwie dla Lecha, bowiem gapiostwo Arboledy w 50. minucie wykorzystał Chiellini, który dołożył instyktownie stopę i doprowadził do remisu. W 68. minucie świetne uderzenie z 30 metrów oddał Alessandro Del Piero, który nie dał większych szans Krzysztofowi Kotorowskiemu. Remis dla Lecha uratował znakomity dzisiaj Artjoms Rudņevs, który przepięknym strzałem sprzed pola karnego zmusił golkipera gospodarzy do kapitulacji.

W kolejnym spotkaniu Lech Poznań skonfrontuje się na własnym obiekcie 30 września (godz. 21:05) z FC Salzburg. W drugim dzisiejszym spotkaniu grupy A Manchester City FC pokonał na wyjeździe FC Salzburg 2:0 (1:0).

Juventus FC - Lech Poznań 3:3 (1:2)
Giorgio Chiellini 45', 50', Alessandro Del Piero 68' - Artjoms Rudņevs 14' (k), 30', 90'.

Juventus: 13. Alexander Manninger - 21. Zdeněk Grygera, 33. Nicola Legrottaglie, 3. Giorgio Chiellini, 29. Paolo De Ceglie (45, 2. Marco Motta) - 27. Miloš Krasić, 4. Felipe Melo, 5. Mohamed Laminé Sissoko Gillan, 20. Davide Lanzafame (55, 23. Simone Pepe) - 9. Vincenzo Iaquinta (79, 8. Claudio Marchisio), 10. Alessandro Del Piero.

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 22. Grzegorz Wojtkowiak, 5. Manuel Santos Arboleda Sánchez, 3. Ivan Đurđević, 25. Luis Alfonso Henríquez Ledezma - 23. Marcin Kikut (81, 7. Jakub Wilk), 21. Dimitrije Injac, 10. Siergiej Kriwiec, 14. Semir Štilić (80, 20. Joël Omari Tshibamba), 17. Sławomir Peszko (73, 18. Artur Wichniarek) - 16. Artjoms Rudņevs.

Żółte kartki: Felipe Melo, Sissoko Gillan (Juventus) - Arboleda Sánchez, Peszko, Kriwiec, Wojtkowiak (Lech).
Sędzia: Władisław Biezborodow (Rosja).