Robert Kubica czwarty w GP Turcji

2008-05-11 16:36:39

Robert Kubica (BMW–Sauber) zajął 4 miejsce podczas Grand Prix Formuły 1 rozgrywanego na torze w Stambule. Wyścig wygrał Felippe Massa z Ferrari. Drugi był jego partner z drużyny Kimi Raikkonen. Trzecia lokata przypadła Lewisowi Hamiltonowi z McLarena.

W niedzielę Massa wyprzedził Brytyjczyka Lewisa Hamiltona z teamu McLaren-Mercedes oraz broniącego tytułu mistrza świata Fina Kimiego Raikkonena z Ferrari. Za Kubicą linię mety w GP Turcji minął jego partner z BMW-Sauber - Niemiec Nick Heidfeld, a szósty był Hiszpan Fernando Alonso z Renault, dwukrotny mistrz świata (2005-06).

Kubica czwartą lokatę przede wszystkim może zawdzięczać fantastycznemu startowi, kiedy to Polak, który wywalczył piąte miejsce w kwalifikacjach po pierwszym wirażu znalazł się na trzeciej pozycji. Później dał się wyprzedzić tylko jednemu z rywali.

W niedzielę rekord w liczbie startów w cyklu Grand Prix, należący od 15 lat do Włocha Ricardo Patrese (256 wyścigi), pobił Rubens Barrichello z teamu Honda. Brazylijczyk wystąpił po raz 257. w eliminacjach mistrzostw świata Formuły 1. 35-letni kierowca dojechał do mety na 14. pozycji.