Polska zremisowała z USA 2:2

2010-10-10 04:07:14

W towarzyskim spotkaniu rozegranym w Chicago reprezentacja Polski zremisowała z USA 2:2 (1:1). Na prowadzenie dwukrotnie wychodzili gospodarze, jednak podopieczni Franciszka Smudy konsekwentnie doprowadzali do wyrównania.

W 13. minucie w sytuacji sam na sam z Arturem Borucem znalazł się Altidore, który nie zmarnował okazji i dał prowadzenie Amerykanom. Polacy odpowiedzieli w 30. minucie, gdy na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Adam Matuszczyk i doprowadził do remisu.

Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy dośrodkowanie w pole karne Boruca wykorzystał Oguchi Onyewu, który strzałem głową zdobył drugiego gola dla USA. Wynik spotkania w 73. minucie ustalił Jakub Błaszczykowski, który mocnym uderzeniem w długi róg pokonał Howarda.

USA - Polska 2:2 (1:1)
Josmer Volmy Altidore 13', Oguchialu Jacob Onyewu 52' - Adam Matuszczyk 30', Jakub Błaszczykowski 73'.

USA: 1. Timothy Matthew Howard - 6. Steven Emil Cherundolo, 5. Oguchialu Jacob Onyewu, 19. Maurice Edu, 3. Carlos Manuel Bocanegra - 11. Stuart Alistair Holden, 4. Michael Sheehan Bradley, 15. Jermaine Jones, 8. Clinton Drew Dempsey, 22. Benny Feilhaber (63, 7. Alejandro Bedoya) - 17. Josmer Volmy Altidore.

Polska: 1. Artur Boruc - 26. Łukasz Piszczek, 24. Dariusz Pietrasiak, 14. Michał Żewłakow, 2. Łukasz Mierzejewski - 16. Jakub Błaszczykowski, 8. Rafał Murawski, 8. Adam Matuszczyk, 15. Ludovic Joseph Obraniak, 10. Adrian Mierzejewski (71, 17. Andrzej Niedzielan) - 9. Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Altidore (USA)  - Pietrasiak (Polska).

Sędzia: Steven DePiero (Orillia).
Widzów: 31 631.