Polska - Ekwador 2:2

2010-10-13 00:13:17

Drugi remis z rzędu 2:2 zanotowała reprezentacja Polski w piłce nożnej, która w Montrealu zremisowała z Ekwadorem. Gole dla "biało-czerwonych" zdobyli Euzebiusz Smolarek oraz Ludovic Obraniak.

Z orzełkiem na piersi zadebiutowali dwaj zawodnicy: Hubert Wołąkiewicz z Lechii Gdańsk oraz Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa.

W 32. minucie meczu na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Christian Noboa, obronił Tytoń, ale przy dobitce Christiana Beníteza był już bez szans. Do wyrównania podopieczni Franciszka Smudy doprowadzili w 61. minucie, gdy dobre dośrodkowanie Obraniaka i błąd defensywy rywali wykorzystał Euzebiusz Smolarek.

W 70. minucie było już 2:0 dla Polaków. Prawą stroną boiska pomknął Kamil Grosicki, jednak jego centra została wybita głową przez jednego z obrońców. Piłkę natychmiast przejął Ludovic Obraniak i płaskim strzałem dał prowadzenie naszej reprezentacji. Polacy prowadzili przez zlaedwie osiem minut, bowiem w 78. minucie po uderzeniu głową na listę strzelców wpisał się ponownie Christian Benítez.

Franciszek Smuda (selekcjoner reprezentacji Polski): - Cieszę się z dwóch zdobytych goli, ale martwię z powodu straconych bramek. Tracimy je w głupi sposób. Na szczęście potrafimy odrabiać straty. Niewiele brakowało, żebyśmy pokonali Ekwadorczyków. Niestety w końcówce meczu środkowi obrońcy nie upilnowali napastnika rywali.

Polska - Ekwador 2:2 (0:1)
Euzebiusz Smolarek 61', Ludovic Joseph Obraniak 70' - Christian Rogelio Benítez Betancourt 32', 78'.

Polska: 12. Przemysław Tytoń - 26. Łukasz Piszczek (61, 21. Artur Jędrzejczyk), 13. Kamil Glik, 14. Michał Żewłakow, 2. Łukasz Mierzejewski - 7. Euzebiusz Smolarek (68, 23. Kamil Grosicki), 8. Rafał Murawski, 4. Hubert Wołąkiewicz, 10. Ludovic Joseph Obraniak, 18. Adrian Mierzejewski (82, 20. Radosław Majewski) - 9. Robert Lewandowski (88, 17. Andrzej Niedzielan).

Ekwador: 1. Máximo Orlando Bangüera Valdivieso - 4. Luis Armando Checa Villamar, 3. Jairo Rolando Campos León, 5. Tilson Oswaldo Minda Suscal, 10. Walter Orlando Ayoví Corozo - 20. Juan Carlos Paredes Reasco, 6. Christian Fernando Noboa Tello, 19. Joffre David Guerrón Méndez (85, 13. Isaac Bryan Mina Arboleda), 7. Michael Antonio Arroyo Mina - 8. Luis Fernando Saritama Padilla, 11. Christian Rogelio Benítez Betancourt.

Żółta kartka: Minda Suscal.
Sędzia: Mauricio Navarro (Kanada).