Lech przegrał z Manchesterem 1:3

2010-10-21 23:06:21

W spotkaniu Ligi Europy Lech Poznań przegrał w Manchesterze z miejscowym City 1:3 i poniósł pierwszą porażkę w tegorocznych rozgrywkach.

Gospodarze prowadzili już po 13. minutach, gdy Emmanuel Adebayor oszukał Bartosza Bosackiego i płaskim strzałem pokonał Buricia dając prowadzenie Manchesterowi City. Drugiego gola napastnik z Togo zdobył w 25. minucie, gdy wykorzystał dokładnie dośrodkowanie Davida Silvy i głową skierował futbolówkę do bramki.

Gola kontaktowego drużyna Lecha zdobyła w 50. minucie. Po uderzeniu Marcina Kikuta piłka trafiła przypadkowo do Joëla Tshibamby, który strzałem bez przyjęcia pokonał Joe Harta. W 73. minucie świetne podanie w uliczkę otrzymał od Sily Adebayor i strzelił swojego trzeciego gola w meczu ustalając jednocześnie wynik spotkania.

W kolejnym meczu Ligi Europy Lech Poznań 4 listopada o godzinie 19:00 będzie podejmował na własnym obiekcie Manchester City.

Manchester City FC - Lech Poznań 3:1
Shéyi Emmanuel Adebayor 13', 25', 73' - Joël Omari Tshibamba 50'.

Manchester: 25. Joe Hart - 2. Micah Lincoln Richards, 38. Anga Dedryck Boyata, 19. Joleon Patrick Lescott, 5. Pablo Javier Zabaleta Girod (85, 3. Wayne Bridge) - 8. Shaun Cameron Wright-Phillips (78, 27. João Alves de Assis Silva "Jô"), 34. Nigel de Jong, 24. Patrick Vieira, 21. David Josué Jiménez Silva (75, 42. Gnégnéri Yaya Touré), 11. Adam Johnson - 9. Shéyi Emmanuel Adebayor.

Lech: 30. Jasmin Burić - 23. Marcin Kikut, 19. Bartosz Bosacki, 5. Manuel Santos Arboleda Sánchez (70, 3. Ivan Đurđević), 25. Luis Alfonso Henríquez Ledezma - 17. Sławomir Peszko, 15. Kamil Drygas (55, 16. Artjoms Rudņevs), 21. Dimitrije Injac, 10. Siergiej Kriwiec, 7. Jakub Wilk (56, 14. Semir Štilić) - 20. Joël Omari Tshibamba.

Żółta kartka: Bosacki (Lech).

Sędzia: Dan Alexandru Tudor (Rumunia).
widzów: 33383.