Polki przegrały z Japonkami

2008-05-17 15:02:02

Polskie siatkarki przegrały z Japonią 1:3 (20:25, 25:27, 25:19, 17:25) w swoim pierwszym meczu w turnieju interkontynentalnym w Tokio, który jest ostatnią eliminacją do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Od początku spotkanie z Japonkami nie układało się po myśli naszych „złotek”. Niesione żywiołowym dopingiem swojej publiczności Japonki świetnie prezentowały się w obronie, odbijały wręcz nieprawdopodobne piłki i wygrały pierwszego seta 5. punktami.

Dramatyczny przebieg miała druga partia, podczas której Polki przeważały i cały czas utrzymywały niewysokie prowadznie. Pod koniec seta Japonki doprowadziły do remisu. W dwóch kolejnych akcjach lepsze były Polki i było24:22. Nasze reprezentantki nie potrafiły wykorzystać dwóch setboli i ostatecznie uległy 25:27.

Trzeci set nareszcie był wygrany. Po pierwszej przerwie technicznym Polki konsekwentnie powiększały przewagę Wydawało się, że po dość łatwo wygranej partii 25:19 polskie zawodniczki zwyciężą także w następnej odsłonie. Rywalki szybko jednak "odskoczyły", a na dodatek zespół Bonitty popełniał wiele niewymuszonych błędów.

Awans olimpijski z zawodów w Tokio uzyskają trzy czołowe drużyny oraz najlepsza azjatycka. W niedzielę reprezentantki Polski zmierzą się z Kazachstanem, który na inaugurację uległ silnym Serbkom 1:3.

Polskie siatkarki wystąpiły w następującym składzie: Agnieszka Bednarek, Maria Liktoras, Milena Sadurek, Mariola Zenik (libero) oraz Anna Podolec, Katarzyna Skorupa, Katarzyna Skowrońska, Małgorzata Glinka, Anna Barańska, Milena Rosner.