Lechia Gdańsk wraca do ekstraklasy

2008-05-18 17:46:39

Piłkarze Lechii Gdańsk po 20 latach przerwy znów zagrają w ekstraklasie. Ekipa z Trójmiasta w szlagierowym spotkaniu 32. kolejki drugiej ligi pokonała przed własną publicznością Znicz Pruszków 1:0 i w ten sposób zapewniła sobie awans do elity.

Zwycięskiego gola dla Lechii strzelił kwadrans po przerwie z rzutu karnego Maciej Rogalski. Goście mieli kilka okazji do wyrównania, ale w bramce gospodarzy świetnie spisywał się Paweł Kapsa.

Przewodzący w klasyfikacji podopieczni Dariusza Kubickiego na dwie serie spotkań przed końcem mają siedem punktów przewagi nad trzecim w tabeli Piastem Gliwice i mogą być już pewni gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.