Awans Lecha i Ruchu

2010-10-27 20:28:02

W środowy wieczór odbyły się kolejne dwa spotkania 1/8 finału Pucharu Polski. Awans wywalczyły zespoły Ruchu Chorzów i Lecha Poznań.

W spotkaniu OKS 1945 Olsztyn - Ruch Chorzów nie padły żadne bramki zarówno w regulaminowym czasie gry, jak i dogrywce. W rzutach karnych bezapelacyjnie lepsi okazali się chorzowianie, którzy konkurs jedenastek wygrali 3:0. Dwa pierwsze rzuty karne wykonywane przez OKS zdołał obronić Rafał Gikiewicz.

W ostatnim meczu 1/8 finału Lech Poznań pokonał na wyjeździe Cracovię 4:1. Do przerwy po trafieniach Sławomira Peszko i Artjomsa Rudņevsa "Kolejorz" prowadził 2:0.

W 60. minucie kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Bartosz Ślusarski, jednak błyskawicznie, bowiem jeszcze w tej samej minucie na listę strzelców po raz drugi wpisał się Rudņevs. Pół godziny później wynik meczu na 4:1 ustalił Jakub Wilk.

Wyniki środowych spotkań 1/8 finału Pucharu Polski:

OKS 1945 Olsztyn - Ruch Chorzów 0:0 pd. (karne 0:3)

karne: (0-0 Bucholc - obroniony), 0-1 Grzyb, (0-1 Miłkowski - obroniony), 0-2 Malinowski, (0-2 Michałowski - strzelił w słupek), 0-3 Stawarczyk.

OKS: 33. Rafał Gikiewicz - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 87. Jakub Kowalski, 11. Robert Tunkiewicz (89, 20. Paweł Alancewicz), 10. Daniel Michałowski, 24. Michał Renusz - 9. Łukasz Suchocki (97, 22. Eduardo), 6. Krzysztof Filipek (61, 14. Bogdan Miłkowski).

Ruch: 80. Krzysztof Pilarz - 24. Grzegorz Bronowicki, 2. Piotr Stawarczyk, 21. Maciej Sadlok, 11. Łukasz Derbich - 9. Marcin Zając, 31. Paweł Lisowski, 22. Andrej Komac (72, 23. Marcin Malinowski), 28. Gábor Straka (46, 7. Maciej Jankowski), 26. Damian Świerblewski (80, 6. Wojciech Grzyb) - 18. Arkadiusz Piech.

Cracovia - Lech Poznań 1:4 (0:2)
Bartosz Ślusarski 60' - Sławomir Peszko 22', Artjoms Rudņevs 43', 60', Jakub Wilk 90'.

Cracovia: 33. Marcin Cabaj - 23. Krzysztof Janus, 16. Piotr Polczak, 4. Marián Jarabica, 5. Marek Wasiluk (46, 37. Bartłomiej Dudzic) - 14. Mariusz Sacha, 21. Sławomir Szeliga, 66. Mateusz Klich, 15. Paweł Sasin (79, 8. Hesdey Suart) - 17. Saïdi Ntibazonkiza, 13. Bartosz Ślusarski.

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 23. Marcin Kikut, 19. Bartosz Bosacki, 3. Ivan Đurđević, 25. Luis Alfonso Henríquez Ledezma - 17. Sławomir Peszko (84, 7. Jakub Wilk), 21. Dimitrije Injac, 10. Siergiej Kriwiec, 14. Semir Štilić (77, 6. Tomasz Bandrowski), 32. Mateusz Możdżeń - 16. Artjoms Rudņevs (68, 20. Joël Omari Tshibamba).