Lech Poznań liderem w grupie A!

2010-11-05 00:51:11

Po świetnym meczu Lech Poznań pokonał przed własną publicznością dużo wyżej notowany Manchester City 3:1 (1:0). Gole dla gospodarzy zdobywali Dimitrije Injac, Manuel Arboleda oraz Mateusz Możdżeń.

Po wrzutce w pole karne w 30. minucie piłkę wybijali defensorzy Manchesteru, a ta na około 25 metrze spadła pod nogi Dimitrije Injaca, który bez wahania uderzył i pokonał golkipera gości. W 51. minucie do wyrównania doprowadził Emmanuel Adebayor, którego uderzenie głową obronił Burić, jednak wobec dobitki był już beradny.

Poznaniacy nie skupili się od tego momentu na obronie, aby utrzymać korzystny remis, a postanowili atakować. Takie postępowanie efekty przyniosło w 86. minucie, gdy Boyata próbował wybijać futbolówkę głową, a ta uderzyła w głowę Arboledy, odbiła się od słupka i wpadła do bramki zdezorientowanego Givena. Podopieczni Jose Marii Bakero dołożyli jeszcze trzecie trafienie za sprawą młodego Mateusza Modżenia, który uderzeniem z 25 metrów w samo okienko nie dał szans golkiperowi City.

Po tym spotkaniu Lech jest liderem grupy A. W kolejnym spotkaniu "Kolejorz" 1 grudnia podejmie przed własną publicznością Juventus FC.

Lech Poznań - Manchester City FC 3:1 (1:0)
Dimitrije Injac 30', Manuel Santos Arboleda Sánchez 86', Mateusz Możdżeń 90' - Shéyi Emmanuel Adebayor 51'.

Lech: 30. Jasmin Burić - 23. Marcin Kikut, 19. Bartosz Bosacki, 5. Manuel Santos Arboleda Sánchez, 25. Luis Alfonso Henríquez Ledezma - 17. Sławomir Peszko (73, 7. Jakub Wilk), 21. Dimitrije Injac (52, 8. Jacek Kiełb), 3. Ivan Đurđević, 14. Semir Štilić (63, 32. Mateusz Możdżeń), 10. Siergiej Kriwiec - 16. Artjoms Rudņevs.

Manchester: 1. Séamus John James "Shay" Given - 2. Micah Lincoln Richards, 38. Anga Dedryck Boyata, 19. Joleon Patrick Lescott, 3. Wayne Bridge (70, 13. Aleksandar Kolarov) - 8. Shaun Cameron Wright-Phillips (46, 21. David Josué Jiménez Silva), 24. Patrick Vieira, 5. Pablo Javier Zabaleta Girod, 7. James Philip Milner (78, 4. Vincent Kompany), 11. Adam Johnson - 9. Shéyi Emmanuel Adebayor.

Żółte kartki: Rudņevs, Đurđević, Możdżeń (Lech) - Richards, Bridge (Manchester).

Sędzia: Pieter Vink (Holandia).
Widzów: 42 000.