Polska - WKS 3:1

2010-11-17 22:56:16

Pierwsze zwycięstwo od marca zanotowała reprezentacja Polski w piłce nożnej, która pokonała w Poznaniu Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (1:1).

W pierwszej minucie bardzo groźną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jakub Błaszczykowski, który przedarł się w pole karne, zwiódł obrońcę i spróbował uderzenia, które zostało jednak zablokowane przez Cheikh Tioté. W 19. minucie prostopadłą piłkę od Adama Matuszczyka otrzymał Robert Lewandowski, minął golkipera rywali i skierował futbolówkę do siatki dając prowadzenie gospodarzom. Do wyrównania w doliczonym czasie gry pierwszej połowy doprowadził Gervinho, który wykorzystał błąd Jodłowca i skierował piłkę do siatki.

W 66. minucie rzut wolny egzekwował Ludovic Obraniak, zauważył źle ustawienie bramkarza i postanowił to wykorzystać. Uderzenie pod poprzeczkę rzeczywiście zaskoczyło bramkarza Wybrzeża Kości Słoniowej i pozwoliło Polakom na ponowne objęcie prowadzenia. W 80. minucie po raz kolejny świetnie podawał Adam Matuszczyk, a skutecznym wykończeniem popisał się ponownie Robert Lewandowski.

Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (1:1)
Robert Lewandowski 19', 80', Ludovic Joseph Obraniak 66' - Gervinho 45'.

Polska: 1. Łukasz Fabiański - 26. Łukasz Piszczek, 3. Grzegorz Wojtkowiak, 19. Tomasz Jodłowiec, 4. Maciej Sadlok - 16. Jakub Błaszczykowski, 15. Adam Matuszczyk (90, 2. Hubert Wołąkiewicz), 8. Rafał Murawski, 18. Adrian Mierzejewski (72, 11. Paweł Brożek), 10. Ludovic Joseph Obraniak (89, 7. Euzebiusz Smolarek) - 9. Robert Lewandowski (85, 5. Ariel Borysiuk).

WKS: 1. Daniel Tétchi Yeboah - 20. Guy Roland Demel, 22. Souleymane Bamba, 5. Alain Didier Zokora Déguy, 3. Arthur Étienne Boka (83, 17. Siaka Tiéné) - 10. Gervinho, 19. Gnégnéri Yaya Touré (88, 7. Emerse Faé), 21. Emmanuel Eboué (54, 13. Romaric), 9. Cheikh Ismaël Tioté (90, 2. Brou Benjamin Angoua), 18. Abdulkader Keïta (71, 15. Seydou Doumbia) - 11. Wilfried Guemiand Bony.

Żółte kartki: Sadlok (Polska) - Tioté, Bony (WKS).

Sędzia: Masaaki Tōma (Japonia).