Piątek w piłkarskiej Ekstraklasie

2010-11-19 22:04:16

W piątkowy wieczór odbyły się dwa ciekawe spotkania w ramach 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.

Górnik Zabrze goni w tabeli Koronę Kielce, z którą wygrał w piątek 2:1 i zniwelował przewagę "złocisto-krwistych" do zaledwie dwóch punktów. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 25. minucie po strzale Tomasza Zahorskiego, natomiast na 2:0 w 71. minucie podwyższył Daniel Sikorski. Honorową bramkę dla kielczan zdobył minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Pavol Staňo, który silnym strzałem z woleja pokonał Adama Stachowiaka.

W drugim piątkowym meczu zdecydowane zwycięstwo odniosła Legia Warszawa, która przed własną publicznością pokonała Arkę Gdynia 3:0 (1:0). Jedyną bramkę w pierwszej połowie w 40. minucie zdobył Ivica Vrdoljak, który skutecznie wyegzekwował kontrowersyjny rzut karny. W 81. minucie piłkę podawał Bruno Mezenga, jednak fatalny błąd popełnił Norbert Witkowski, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Dziewięć minut później dzieła dopełnił Tomasz Kiełbowicz ustalając wynik spotkania na 3:0.