Mistrz Polski lepszy od najlepszej drużyny na świecie

2010-11-24 23:52:34

W 2. kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzów w spotkaniu grupy D mistrz Polski PGE Skra Bełchatów pokonała najlepszy zespół na świecie Trentino BetClic Volley 3:0 (31:29, 25:18, 25:22).

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli Włosi, jednak rywala bez problemu dogonili siatkarze PGE. Przy stanie 23:23 inicjatywę przejęli gospodarze, którzy usiłowali wykorzystać kolejne piłki setowe, co udało się dopiero przy stanie 30:29 i wygrali pierwszą partię.

W drugiej odsłonie szwankować zaczęła rozgrywka Trentino, co skrzętnie wykorzystali Polacy łatwo wygrywając seta 25:18. Do trzeciej partii bardzo zmobilizowani przystąpili przyjezdni, jednak Skra dogoniła rywali i ostatecznie wygrała seta 25:22, a cały mecz sensacyjnie 3:0.

Spotkanie rozegrane zostało w Łodzi, a na żywo obejrzało je blisko 10 tysięcy widzów.

Wypowiedzi pomeczowe:

Trener Trentino BetClick Radostin Stojczew: Był to ciężki mecz, ale na takie spotkanie byliśmy przygotowani. Gospodarze bardzo dobrze przyjmowali, ale dzisiaj w tym elemencie byliśmy słabsi niż zwykle. Źle rozwiązywaliśmy również kontratak. Przeciwnik postawił nam bardzo trudne warunki i teraz mogę tylko pogratulować rywalom zwycięstwa. Na tym pojedynku rozgrywki się jednak nie kończą.

Trener PGE Skry Bełchatów Jacek Nawrocki: Jesteśmy bardzo szczęśliwi po takim spotkaniu. Nie zawsze się wygrywa z Trentino. To duży sukces dla tego zespołu. Od początku trzymaliśmy grę we wszystkich elementach. Może trochę można się przyczepić do bloku, ale zatrzymać takich zawodników jak Juantorena czy Kazijski to nie jest prosta sprawa. Przestrzegam jednak przed hurraoptymizmem. To dopiero początek rozgrywek LM, a decydujące mecze dopiero przed nami.

Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów): Nie było to łatwe zwycięstwo, a zespół z Włoch postawił nam ciężkie warunki. Walka była o każdą piłkę. Tym bardziej cieszy wygrana w takim pojedynku.

Skra Bełchatów - Trentino BetClic Volley 3:0 (31:29, 25:18, 25:22)

Skra: Falasca, Wlazły, Pliński, Możdżonek, Kurek, Winiarski, Zatorski (libero), oraz Antiga, Woicki.

Trentino: Stokr, Raphael, Sala, Birarelli, Juantorena, Kazijski, Bari (libero), oraz Riad, Żygadło, Della Lunga, Sokołow, Collaci.