Piątkowe mecze 15. kolejki

2010-11-26 23:39:02

W piątek odbyły się dwa spotkania w ramach 15. kolejki rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy.

Niezwykle ważne zwycięstwo zanotowała Cracovia, która pokonała u siebie GKS Bełchatów 3:2 (0:1). Wynik spotkania w 7. minucie otworzył Łukasz Bocian, który dał prowadzenie dla bełchatowian. Na 2:0 po pięciu minutach drugiej połowy podwyższył Dawid Nowak i wyglądało na to, iż Cracovia poniesie kolejną porażkę "umacniając się" na pozycji lidera.

Krakowianie odżyli po bramce Bartłomieja Dudzica z 86. minuty i błyskawicznie zdobyli kolejne dwie bramki po strzałach Marcina Krzywickiego oraz Dariusza Pawlusińskiego.

Legia Warszawa wygrała w Bytomiu z miejscową Polonią 1:0 i przynajmniej do niedzieli awansowała na pozycję wicelidera. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy po faulu Wojciecha Skaby już w 4. minucie mogli zdobyć bramkę z rzutu karnego.

Golkiper "Wojskowych" naprawił jednak swój błąd broniąc strzał Davida Kobylíka z jedenastu metrów. W 76. minucie odbyła się kluczowa akcja meczu. Tomasz Kiełbowicz dośrodkował w pole karne, a futbolówkę głową do bramki gospodarzy skierował Miroslav Radović.

Cracovia - GKS Bełchatów 3:2 (0:1)
Bartłomiej Dudzic 86', Marcin Krzywicki 89', Dariusz Pawlusiński 90' - Łukasz Bocian 7', Dawid Nowak 50'.

Cracovia: 33. Marcin Cabaj - 15. Paweł Sasin, 16. Piotr Polczak, 3. Miloš Kosanović, 18. Tomasz Moskała (85, 20. Marcin Krzywicki) - 14. Mariusz Sacha (57, 9. Dariusz Pawlusiński), 6. Arkadiusz Radomski, 21. Sławomir Szeliga, 66. Mateusz Klich (57, 19. Alexandru Suvorov), 37. Bartłomiej Dudzic - 17. Saïdi Ntibazonkiza.

Bełchatów: 12. Łukasz Sapela - 22. Grzegorz Fonfara, 27. Zlatko Tanevski, 28. Marcin Drzymont, 4. Jacek Popek - 23. Tomasz Wróbel (68, 21. Marcin Żewłakow), 51. Łukasz Bocian, 3. Grzegorz Baran, 10. Mateusz Cetnarski (88, 19. Kamil Poźniak), 8. Maciej Małkowski - 9. Dawid Nowak (70, 99. Marcus Vinícius).

Żółte kartki: Kosanović, Moskała, Pawlusiński (Cracovia) - Bocian, Wróbel, Tanevski (GKS).

Sędzia: Masaaki Tōma (Japonia).

Widzów: 4779.

Polonia Bytom - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Miroslav Radović 76'.

Polonia: 30. Szymon Gąsiński - 8. Peter Hricko, 27. Michal Hanek, 3. Mateusz Żytko, 23. Błażej Telichowski - 7. Miroslav Barčík, 13. David Kobylík, 21. Szymon Sawala, 25. Mariusz Ujek (83, 10. Grzegorz Podstawek), 20. Marcin Radzewicz - 26. Tomasz Mikołajczak (61, 4. Łukasz Tymiński).

Legia: 84. Wojciech Skaba - 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Iñaki Astiz Ventura, 17. Marcin Komorowski, 11. Tomasz Kiełbowicz - 20. Sebastian Szałachowski (46, 8. Maciej Iwański), 16. Ariel Borysiuk, 21. Ivica Vrdoljak, 32. Miroslav Radović, 31. Maciej Rybus (89, 27. Alejandro Ariel Cabral) - 18. Michał Kucharczyk (60, 80. Bruno Mezenga).

Żółte kartki: Skaba, Astiz Ventura, Komorowski (Legia).