Podium Justyny Kowalczyk

2010-11-27 16:06:11

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w biegu na 5 km techniką klasyczną. Zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata odbyły się w Kuusamo.

Po pechowym piątku przyszedł czas na zdecydowanie bardziej szczęśliwsze zawody. Polska zawodniczka wczoraj w sprincie na 1,2 km techniką klasyczną zajęła 11. miejsce ze względu na przesunięcie na ostatnią pozycję za zastosowanie kroku łyżwowego.

Polka wystartowała jako dziesiąta i ruszyła bardzo szybko uzyskując dużą przewagę nad rywalkami. W zawodach wystąpiły jeszcze cztery reprezentantki naszego kraju: Paulina Maciuszek z czasem 14.15,7 zajęła 49. pozycję. 66. miejsce zajęła Ewelina Marcisz (14.33,5), 71. - Martyna Galewicz (14.38,5), a 73. - Agnieszka Szymańczak (14.40,9).

W klasyfikacji generalnej na pierwszej lokacie umocniła się Bjoergen, która ma na swoim koncie 200 punktów. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane są Kalla (154 pkt) oraz Majdić (111 pkt). Justyna Kowalczyk zajmuje 4. miejsce z 106 punktami.

W niedzielę odbędzie się bieg na 10 kilometrów techniką dowolną z handicapem. Nasza najlepsza biegaczka wystartuje jako trzecia ze stratą 34,6 s do Bjoergen.