Wojciech Szczęsny zadebiutował w rozgrywkach Premier League

2010-12-13 23:02:13

Wojciech Szczęsny rozegrał swoje pierwsze spotkanie w barwach Arsenalu Londyn w rozgrywkach Premier League. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Manchesterem United 0:1 (0:1) po bramce Park Ji-sunga.

Dotychczas Szczęsny był wypożyczany do klubów z niższych lig angielskich lub grał wyłącznie w spotkaniach Pucharu Ligi.

W 2. minucie wychowanek Agrykoli Warszawa popisał się pewną interwencją, jednak jak się okazało na darmo, ponieważ Wayne Rooney był na pozycji spalonej. W 41. minucie dośrodkowanie Naniego wykorzystał Park Ji-sung, który uderzeniem głową pokonał wyciągającego się jak struna Szczęsnego.

Na początku drugiej połowy szansę na podwyższenie prowadzenia mieli gospodarze, jednak pojedynek sam na sam z Andersonem wygrał polski bramkarz. W 72. minucie w polu karnym Arsenalu piłkę ręką zagrał Clichy, a Wayne Rooney z jedenastu metrów uderzył bardzo mocno i równie niecelnie. W 86. minucie lobować Wojciecha Szczęsnego próbował Rooney, jednak golkiper wykazał się efektowną interwencją.

Zespół Arsenalu przegrywając zamienił się miejscami w tabeli ze swoim poniedziałkowym rywalem, który był dotychczas drugi, jednak dzięki temu zwycięstwu wskoczył na pozycję lidera.

Manchester United FC - Arsenal FC 1:0 (1:0)
Park Ji-sung 41'.

Żółte kartki: Marouane Chamakh, Andriej Arszawin, Gaël Clichy, Alexandre Song (Arsenal).

Widzów: 75 000.