Klubowe MŚ: Zwycięstwo Skry

2010-12-16 14:27:10

Na inaugurację klubowych mistrzostw świata siatkarzy rozgrywanych w Arabii Saudyjskiej PGE Skra Bełchatów pokonała Paykan Teheran 3:2 (24:26, 25:21, 25:22, 20:25, 15:12).

W zeszłorocznej edycji klubowych mistrzostw świata siatkarze PGE Skry Bełchatów wywalczyli wicemistrzostwo, jednak po świetnych występach w Lidze Mistrzów klub z Bełchatowa w tym roku celuje w mistrzostwo.

Nikt nie oczekiwał tak trudnej przeprawy w pojedynku z dużo niżej notowanym zespołem. Po zaciętej walce Paykan wygrał w pierwszym secie 26:24. W drugiej odsłonie Skra zagrała zdecydowanie lepiej i pokonała rywali 25:21.

W kolejnym wyrównanym secie w końcówce lepiej zagrali Polacy i wygrali 25:22. Wydawało się, iż PGE Skra Bełchatów przypieczętuje zwycięstwo w kolejnej partii, jednak słaba postawa spowodowała, iż do roztrzygnięcia losów spotkania potrzebny był tie-break.

Faworyzowani Polacy w tie-breaku pokonali Irańczyków 15:12 i zapobiegli sensacji rozpoczynając turniej zwycięstwem. Kolejnym rywalem polskiego zespołu będzie drużyna gospodarzy - Al-Arabi Dauha.

PGE Skra Bełchatów - Paykan Teheran 3:2 (24:26, 25:21, 25:22, 20:25, 15:12)

Skra: Stephane Antiga, Marcin Możdżonek, Mariusz Wlazły, Bartosz Kurek, Daniel Pliński, Miguel Falasca, Paweł Zatorski (libero) oraz Paweł Woicki, Michał Bąkiewicz, Michał Winiarski, Karol Kłos.

Paykan: Amir Hosseini, Rahman Davoodi, Mohammad Mousavi, Mehdi Bazargarde, Arash Keshavarzi, Hesam Bakhsheshi, Ali Hosseini (libero) oraz Mehdi Mahdavi, Arash Kamalvand, Farhad Zarif, Ramin Khani.