LE: Lech wygrywa w Salzburgu

2010-12-16 22:40:40

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy Lech Poznań pokonał na wyjeździe FC Salzburg 1:0 (1:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył w 30. minucie Semir Štilić.

W 15. minucie po dwóch rzutach rożnych dwóch uderzeń na bramkę Lecha próbował Simon Cziommer, jednak dobrze spisała się defensywa gości. W 28. minucie indywidualny rajd przeprowadził Sławomir Peszko, jednak jego podania nie przejął Artjoms Rudņevs. Dwie minuty później piłka znalazła już drogę do bramki. Peszko przyjął piłkę w polu karnym, dograł do Semira Štilicia, a ten sprytnym uderzeniem pokonał Alexandra Walke. W odpowiedzi zaatakowali gospodarze, błąd przy łapaniu piłki popełnił Kotorowski, a futbolówkę do bramki skierował Joaquín Boghossian. Na szczęście dla Lecha arbiter dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał bramki. W kolejnej akcji golkiper Lecha skutecznie interweniował po uderzeniu Cziommera sprzed pola karnego, a chwilę przed końcem pierwszej połowy spudłował Boghossian.

Od mocnego uderzenia drugą odsłonę mogli rozpocząć poznaniacy, jednak strzał Jakuba Wilka został zablokowany przez obrońców. Na kolejny atak Lecha trzeba było trochę poczekać, Peszko podawał do Stilicia, a ten nie potrafił tym razem spożytkować podania pomocnika. W 71. minucie Boghossian przyjął piłkę w polu karnym i uderzał z 10 metrów, ale skutecznie interweniował Kotorowski. Kolejny błąd w tym meczu "Kotor" popełnił po niespełna minucie, gdy źle obliczył tor lotu piłki, a ogromnego zamieszania w polu karnym nie wykorzystali gospodarze. W 80. minucie kolejną dynamiczną, indywidualną akcją popisał się Peszko, który minął rywali, a jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne.

Podczas jutrzejszego losowania par fazy pucharowej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy "Kolejorz" pozna kolejnego rywala, który stanie na jego drodze w 1/16 finału rozgrywek. Spotkania 1/16 finału odbędą się 17 i 24 lutego 2011 roku.

FC Salzburg - Lech Poznań 0:1 (0:1)
Semir Štilić 30'.

Salzburg: 33. Alexander Walke - 15. Franz Schiemer, 23. Ibrahim Sekagya, 5. Rabiu Afolabi, 36. Martin Hinteregger - 14. Jakob Jantscher (68, 22. Stefan Hierländer), 4. David Mendes da Silva, 35. Daniel Offenbacher (58, 27. Alan), 19. Simon Cziommer, 11. Gonzalo Zárate - 43. Joaquín Boghossian (74, 7. Roman Wallner).

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 23. Marcin Kikut, 19. Bartosz Bosacki, 5. Manuel Arboleda, 25. Luis Henríquez (36, 7. Jakub Wilk) - 10. Siergiej Kriwiec, 21. Dimitrije Injac, 3. Ivan Đurđević (46, 22. Grzegorz Wojtkowiak), 14. Semir Štilić (77, 6. Tomasz Bandrowski), 17. Sławomir Peszko - 16. Artjoms Rudņevs.

Żółte kartki: Zárate, Alan, Cziommer (Salzburg) - Henríquez, Wilk (Lech).

Sędzia: Maksim Łajuszkin (Rosja).

Widzów: 53 000.