LE: Obraniak pomógł w awansie

2010-12-17 01:02:48

Reprezentant Polski Ludovic Obraniak zdobył bramkę w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy, w którym francuskie Lille pokonało przed własną publicznością KAA Gent 3:0 (1:0).

Obraniak wynik spotkania otworzył w 30. minucie wykorzystując fatalny błąd defensora belgijskiego zespołu. Lewonożny pomocnik miał szansę na zdobycie drugiej bramki, jednak uderzył w słupek. Po przerwie po jednym trafieniu dołożyli Pierre-Alain Frau oraz Moussa Sow.

Zwycięstwo zapewniło zespołowi LOSC Lille Métropole awans do 1/16 finału Ligi Europy. W drugim spotkaniu tej grupy Sporting pokonał Lewskiego Sofia 1:0 (1:0).

LOSC Lille Métropole - KAA Gent 3:0 (1:0)
Ludovic Joseph Obraniak 30', Pierre-Alain Frau 56', Moussa Sow 89'.

Żółte kartki: Adil Rami, Túlio de Melo, Mathieu Debuchy (Lille) - Stef Wils, Elimane Coulibaly, Bernd Thijs, Wallace, Christophe Lepoint (Gent).

Sędzia: Carlos Clos Gómez (Hiszpania).