PŚ: Stoch dziewiąty, Małysz czternasty w Engelbergu

2010-12-17 15:08:10

W piątkowym konkursie Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu (HS 137) dziewiąte miejsce zajął Kamil Stoch, natomiast pięć lokat niżej sklasyfikowany został Adam Małysz.

Z powodu obfitych opadów śniegu druga seria została odwołana. Wyniki osiągnięte w pierwszej serii zostały uznane jako obowiązujące.

Kamil Stoch wylądował na 128 metrze (119,5 pkt), natomiast Adam Małysz osiągnął odległość 124,5 m (118,4 pkt).

W zawodach triumfował lider klasyfikacji PŚ Thomas Morgenstern, który skoczył na odległość 137 metrów (134,4 pkt). Na kolejnych stopniach podium uplasowali się również Austriacy: Andreas Kofler (140 m - 132,2 pkt) oraz Wolfgang Loitzl (136 m -128,6 pkt).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pierwsze trzy miejsca zajmują Morgenstern, Larinto i Kofler. Na ósmym miejscu jest Małysz, natomiast Stoch i Bachleda zajmują odpowiednio 21. oraz 41. miejsce w klasyfikacji.