PŚ: Pierwsze podium Małysza, trójka Polaków w finałowej serii

2010-12-18 22:47:54

Adam Małysz po raz pierwszy w obecnym sezonie Pucharu Świata uplasował się na podium. Najlepszy Polski skoczek zajął drugie miejsce w zawodach PŚ w Engelbergu. Polaka nieznacznie wyprzedził Thomas Morgenstern.

W pierwszej serii bardzo dobry skok na odległość 137 metrów oddał Adam Małysz, który uplasował się na pierwszej lokacie na półmetku zawodów. Kamil Stoch osiągnął odległość 131,5 metra (6. miejsce), natomiast Marcin Bachleda skoczył 123,5 metra (22. miejsce).

W finałowej serii Małysz poszybował na odległość 135 metrów, co pozwoliło mu ostatecznie zająć drugie miejsce w zawodach (288,8 pkt). "Orła z Wisły" wyprzedził Thomas Morgenstern (w II serii 135,5 m - 291 pkt), natomiast miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył Fin Matti Hautamaeki.

Kamil Stoch oddał w drugiej serii słabszy skok na odległość 125 metrów (łączna nota 261,6 pkt) i zajął wysokie 12. miejsce. Pół metra dalej skoczył Marcin Bachleda (łączna nota 240,1 pkt) i został sklasyfikowany na 25. pozycji.