Bramki Polaków za granicą

2010-12-18 23:02:12

Marek Saganowski, Michał Żewłakow, Tomasz Wisio - to personalia Polaków, którzy w sobotni wieczór wpisali się na listy strzelców w barwach swoich zagranicznych zespołów.

Marek Saganowski zdobył wyrównującą bramkę w spotkaniu 15. kolejki greckiej Superleague, w której przeciwnikiem jego zespołu był prowadzony przez Henryka Kasperczaka AÓ Kavála. Było to drugie ligowe trafienie "Sagana", który wraz z Marcinem Baszczyńskim na boisku spędził pełne 90 minut.

Pierwszego gola w sezonie zdobył obrońca MKE Ankaragücü SK Michał Żewłakow, który zaliczył trafienie kontaktowe dla swojego zespołu w pojedynku z Antalyasporem. Zespół Żewłakowa ostatecznie zremisował 2:2, a Polak przebywał na boisku przez cały mecz.

Debiutancką bramkę dla swojego zespołu strzelił również Tomasz Wisio. Defensor rozegrał pełny mecz, a na listę strzelców wpisał się w 85. minucie podwyższając wynik spotkania na 2:0.

AÓ Kavála - AÓ Atrómitos Peristeríou 1:1 (0:0)
Bartholomew Ogbeche 52' - Marek Saganowski 90'.

Antalyaspor Kulübü - MKE Ankaragücü SK 2:2 (1:0)
Necati Ateş 42', 81' - Michał Żewłakow 67', Marek Sapara 71'.

GS Lýttos Ergotélis - AÓ Panserraïkós 2:0 (1:0)