PGE Skra Bełchatów w finale Klubowych Mistrzostw Świata

2010-12-20 12:21:17

W półfinale Klubowych Mistrzostw Świata siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali argentyński Drean Bolivar 3:0 (27:25, 25:18, 25:15). Przed polskim zespołem już tylko finał.

W pierwszym secie szybko na prowadzenie wyszła Skra, jednak Drean Bolivar sumiennie odrabiał straty. Końcówca partii była bardzo zacięta, jednak więcej zimnej krwi zachowali Polacy, którzy pokonali mistrzów Ameryki Południowej 27:25.

W drugiej odsłonie PGE Skra Bełchatów zaprezentowała się o wiele lepiej, bowiem nie traciła głupio punktów i tym samym ciężko wypracowanej przewagi. Ostatecznie Skra pokonała w drugim secie Drean Bolivar 25:18.

Początek trzeciego seta to bezbłędna zagrywka Mariusza Wlazłego, głównie dzięki której Skra osiągnęła przewagę 6:2. W momencie schodzenia na drugą przerwę techniczną Polacy prowadzili siedmioma punktami. Siatkarze PGE postanowili nie kombinować i jak najszybciej skończyć trzecią partię, co uczynili wygrywając zdecydowanie 25:15 i cały mecz 3:0.

Rywalem naszych reprezentantów w Klubowych Mistrzostwach Świata będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy Paykan Teheran, a Trentino Volley. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, w jakich bierze udział PGE Skra Bełchatów było to 16 zwycięstwo z rzędu tego zespołu.

PGE Skra Bełchatów - Drean Bolivar 3:0 (27:25, 25:18, 25:15)

PGE Skra Bełchatów: Michał Winiarski, Marcin Możdżonek, Mariusz Wlazły, Bartosz Kurek, Daniel Pliński, Miguel Falasca, Paweł Zatorski (libero) oraz Stephane Antiga, Jakub Novotny, Paweł Woicki.

Drean Bolivar: Sebastian Sole, Luciano De Cecco, Lucas Ocampo, Gabriel Arroyo, Federico Pereyra, Javier Filardi, Pablo Meana (libero) oraz Ivan Castellani, Jean Carlo Badalotti, Franco Giachetta, Juan Riganti.