Klubowe Mistrzostwo Świata znowu nie dla PGE Skry Bełchatów

2010-12-21 19:09:44

W finale Klubowych Mistrzostw Świata PGE Skra Bełchatów przegrała z włoskim Trentino Volley 1:3 (22:25, 19:25, 25:20, 16:25). W zeszłorocznym finale bełchatowianie również ulegli Trentino (0:3).

Seria szesnastu zwycięstw z rzędu Skry pozwalała z optymizmem przystąpić do obserwowania zmagań finałowych.

Bełchatowianie w pierwszym secie na drugą przerwę techniczną schodzili prowadząc 16:14, jednak po przerwie zagrali fatalnie i bardzo szybko na tablicy wyników ukazał się rezultat 16:19. Pierwszego seta zespół Trentino wygrał bezproblemowo 25:22.

W drugiej odsłonie od początku na parkiecie błyszczeli Włosi, którzy wypracowali sobie odpowiednią przewagę punktową. Ambitnie grający siatkarze Skry zdołali uniknąć kompromitacji i przegrali tego seta do 19. W trzeciej partii Trentino prowadziło tylko na początku, później na prowadzenie wyszli Polacy, którzy wygrali tego seta zdecydowanie 25:20.

Czwarty set okazał się decydujący dla losów całego spotkania. Przy drugiej przerwie technicznej rywale Skry prowadzili 16:10. Po przerwie Włosi bardzo szybko rozprawili się z bełchatowianami wygrywając partię wysoko 25:16 i całe spotkanie finałowe 3:1.

PGE Skra Bełchatów - Trentino Volley 1:3 (22:25, 19:25, 25:20, 16:25)