Polska zremisowała z Danią

2008-06-01 20:24:32

W towarzyski meczu z Danią, które było pożegnaniem Orłów Leo Beenhakkera z kibicami przed Euro 2008, Polacy zremisowali na Stadionie Śląskim 1:1. Już za tydzień starcie z Niemcami podczas mistrzostw Europy.

W 11. min Wawrzyniak strzelał z 15 m z dosyć ostrego kąta, więc Thomas Sorensen łatwo zapał piłkę. Dziesięć minut później natarli nasi. Po przerzucie ze środka pola Mariusza Lewandowskiego na lewej popędził Ebi Smolarek. Dograł w pole karne, a tam z pierwszej piłki uderzał Tomasz Zahorski. Zabrakło dosłownie metra. Nie minęło jeszcze pół godziny gry, gdy na moment stadion zamilkł. Była to reakcja na gola Duńczyków, którego strzelił Vingaard. Straty mogliśmy odrobić już w 35. minucie gdy Smolarek wypracował rzut karny. (Sfaulował go Kroldrup). "Jedenastkę" wykonywał Maciej Żurawski i wyszło mu kiepsko - lekki strzał w środek bramki obronił Thomas Sorensen.

Wyrównanie padło po akcji trzechzawodników: Żurawski zszedł na lewo, podał na 15. metr do Smolarka, który zatrzymał piłkę i oddał ją do rozpędzonego Jacka Krzyżówka a ten podciągnął parę metrów i nietypowo jak na siebie, bo z prawej strony uderzył nie do obrony. W 67. min dukrotnie było gorąco pod naszą bramką i za każdym razem Boruc czarował wysoką formą. Najpierw wyjściem za pole karne i wybiciem główką zapobiegł temu, by Duńczyk znalazł się w stuprocentowej sytuacji. Za moment Jacek Bąk miast wybijać źle przyjął piłkę, przez co z bliska strzelał Bendtner i Boruc znowu uratował Polaków przed stratą gola  W 87. min za linią boczną pola karnego Roger uporał się z dwójką Duńczyków i ci go dopiero zatrzymali faulem. Spolonizowany Brazylijczyk był o wiele bardziej ruchliwy, niż w pierwszej połowie Maciej Żurawski. W samej końcówce jeszcze kilkakrotnie było gorąco pod bramką Sorensena, ale nie udało się zdobyć drugiego gola.

Polska - Dania 1:1 (1:1)

Bramki:  0:1 Vingaard [27], 1:1 Krzynówek [42]

Polska: Boruc - Wasilewski, Jop, Bąk, Wawrzyniak (46. Golański) - Zahorski (46. Łobodziński), Dudka, Lewandowski, Smolarek (77. Saganowski) - Krzynówek (77. Garguła) - Żurawski (46. Roger).

Dania: T. Sorensen - Jacobsen, Christensen, Krildrup, Jorgensen (46. Rasmussen) - Rommedahl, Retov (63. Kristensen), Poulsen (77. Augustinussen), Nordstrand, Vingaard (67. Kvist) - Bendtner (89. D. Sorensen).