Dwa gole Bartosza Tarachulskiego

2011-01-05 23:25:35

Dwie bramki w spotkaniu 16. kolejki greckiej B' Ethnikí zdobył Bartosz Tarachulski, który zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi GS Diagóras Ródou.

Tarachulski na listę strzelców wpisał się tuż po rozpoczęciu spotkania, bowiem już w pierwszej minucie. 35-letni napastnik skutecznie wyegzekwował rzut karny, a na 2:0 podwyższył w 68. minucie.

Rywale zespołu Polaka od 79. minucie występowali w osłabieniu, gdy z boiska usunięty został Geórgios Koússas. W rozgrywkach ligowych Bartosz Tarachulski zanotował już sześć bramek, natomiast jednego gola zdobył w pucharze.

Urodzony w Gliwicach rosły napastnik (190 cm) reprezentował już barwy wielu polskich i zagranicznych klubów. W kraju występował w Piaście Gliwice, Górniku Zabrze, Polonii Warszawa, Ruchu Chorzów oraz Widzewie Łódź.

Za granicą grał w KSK Beveren (Belgia), Hapoel Be'er Szewa (Izrael), Yeovil Town F.C. (Anglia), Dunfermline Athletic F.C. (Szkocja), Veria FC i AO Kavala (oba Grecja). Od 2009 roku jest zawodnikiem GS Diagoras Rodos.

GS Diagóras Ródou - Panetolikós GFS 2:0 (1:0)