Siatkarze jadą na Igrzyska Olimpijskie!

2008-06-01 20:28:59

Dwa pierwsze mecze na turnieju w Espinho były dla Polaków ledwie rozgrzewką. O wszystkim zadecydować miał dopiero mecz z Portugalczykami. Polacy sprawili kibicom fantastyczną niespodziankę i Portugalię pokonali równie łatwo, co mniej utytułowanych rywali.

Na pierwszą przerwę techniczną w pierwszym secie schodziliśmy prowadząc 8:5. Gdy Michał Winiarski obił blok rywali było 16:10. Wcześniej chyba nikt się nie spodziewał, że chociaż przez moment będziemy mieć w tym meczu taką przewagę. Seta zakończył Świderski fantastycznym atakiem.

W drugim secie Polacy grali już dużo pewniej, najwyraźniej uwierzyli we własne umiejętności. Dzięki Sebastianowi Świderskiemu na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy z bardzo obiecującą przewagą - 8:4. Przez cały czas Polacy kontrolowali sytuację na parkiecie i wygrali seta 25:19 dzięki prostej pomyłce rywali.

Historia lubi się powtarzać i przy zejściu na pierwszą przerwę techniczną tablica wskazywała ten sam wynik, co w poprzednim secie. Polacy grali fantastycznie, niesamowitymi zagraniami popisywał się Zagumny. W końcu otrzymaliśmy pierwszą piłkę meczową przy stanie 24:20, ale zmarnowaliśmy ją, tak samo jak dwie kolejne i sytuacja zaczęła robić się naprawdę nerwowa. Portugalczycy zdobyli cztery punktu z rzędu i wyrównali stan w trzecim secie. Potem jednak Lopes zepsuł serwis, a Winiarski zakończył mecz atakiem, czym dał Polsce bilet na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu. Warto odnotować, że Polska już dawno nie grała tak znakomicie, jak podczas tego turnieju, a szczególnie dzisiejszego meczu.