PŚ: Małysz trzeci w Harrachovie

2011-01-08 18:44:54

Trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w czeskim Harrachovie zajął najlepszy polski skoczek Adam Małysz. W zawodach triumfował Austriak Martin Koch.

Do drugiej serii oprócz Adama Małysza zakwalifikowali się Kamil Stoch oraz Stefan Hula. Młodsi koledzy Małysza zajęli odpowiednio 16. i 21. miejsce. Awansu nie wywalczył Jakub Kot, któremu zabrakło naprawdę niewiele, bowiem zajął 33. lokatę.

Po pierwszej serii Adam Małysz zajmował trzecie miejsce po skoku na 197,5 metra, a różnica pomiędzy trzema bezpośrednimi konkurentami do triumfu wynosiła zaledwie 1,3 punktu. W finałowej serii "Orzeł z Wisły" zmuszony był do oddania skoku z obniżonego rozbiegu i wylądował na 189 metrze.

W klasyfikacji generalnej Adam Małysz zdołał wyprzedzić Mattiego Hautamaekiego i wskoczył na czwartą pozycję. Drugim, najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest zajmujący 16. miejsce w "generalce" Kamil Stoch.