Szczypiorniści wywalczyli Pekin!

2008-06-02 10:18:52

Podopieczni trenera Bogdana Wenty pewnie wywalczyli awans do igrzysk, wygrywając w ostatnim spotkaniu turnieju z niżej notowaną drużyną Argentyny. To, że Polacy zwyciężyli jedynie dwiema bramkami, to rezultat kompletnego rozkojarzenia w ostatnich pięciu minutach, w których gospodarze pozwolili rywalom zdobyć aż siedem bramek, a sami zdobyli tylko dwie.

Goście dość długo dotrzymywali kroku Polakom. Co prawda w 11. minucie po raz ostatni na tablicy wyników pokazał się remis (4:4), ale do końca pierwszej połowy "biało-czerwonym" udawało się prowadzić najczęściej dwoma, trzema bramkami. Najwięcej kłopotów sprawiał występujący na co dzień w FC Barcelona Eric Gull, który w pierwszej połowie rzucił sześć ze swoich ośmiu goli. Podobnie jak w spotkaniach z Szwecją i Islandią zmiennicy zawodników z podstawowej siódemki nie radzili sobie tak, jak oczekiwał od nich trener.

Mecz się rozstrzygnął na początku drugiej połowy. Polacy zaliczali jedno po drugim trafienie, nawet w sytuacji gdy dwóch zawodników odsiadywało dwuminutowe kary. Szybko uzyskali prowadzenie pięcioma bramkami, a w 44. min po dwóch golach Marcina Lijewskiego i jednym Jurasika wygrywali już 22:15. Na widowni panowała fiesta, kibice robili "meksykańską falę", nic więc dziwnego, że atmosfera rozprężenia udzieliła się także szczypiornistom. Koncentracji starczyło do 54. min, kiedy Polska prowadziła 26:19. Potem już było tylko oczekiwanie na końcową syrenę i dowiezienie korzystnego wyniku.

Polska - Argentyna 28:26 (13:11)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Grzegorz Tkaczyk 3, Bartłomiej Jaszka 1, Karol Bielecki 6, Krzysztof Lijewski 1, Mariusz Jurasik 6, Paweł Piwko 1, Rafał Gliński, Tomasz Tłuczyński 1, Bartosz Jurecki 4Michał Jurecki 1, Marcin Lijewski 4, Artur Siódmiak

Argentyna: Matias Schulz, Gabriel Canzoniero - Maximiliano Ferro 2, Alejo Carrara, Pablo Portela 1, Augustin Vidal 4, Gonzalo Carou 2, Mariano Castro 1, Sebastian Simonet 3, Eric Gull 8, Damian Migueles 1, Andres Kogovsek 4, Federico Vieyra, Francisco Sciaffin.

Sędziowie: Mohsen Karbas-Chi i Majid Kolahdouzan (obaj Iran).

Kary: Polska - 10, Argentyna - 6 min.

Czerwona kartka: Artur Siódmiak w 45. min za trzy kary po 2 min.
Widzów: 5500.