MŚ w piłce ręcznej: Drugie zwycięstwo Polaków

2011-01-15 23:06:19

Polacy po wczorajszym dramatycznym spotkaniu ze Słowacją dzisiaj dostarczyli jeszcze więcej emocji sporej grupie fanów z Polski, którzy zjawil się w hali Skandinavia.

Na szczęście wczorajsze spotkanie ze Słowakami, jak i dzisiejsze zakończyło się zwycięstwem biało - czerwonych. Nasi reprezentacji świetnie rozpoczęli ten mecz i po kilku minutach prowadzili nawet 5:0. Potem obie ekipy miały trudności z pokonaniem bramkarzy rywali i do przerwy Polacy pewnie prowadzili 11:6.

W drugiej połowie Argentyńczycy wykorzystali rozluźnienie w ekipie Bogdana Wenty i w końcówce spotkanie zmniejszyli straty nawet do jednej bramki. Kiedy mieli okazję, aby doprowadzic do wyrównania kapitalną paradą popisal się Piotr Wyszomirski i biało - czerwoni błyskawicznie odskoczyli na trzy bramki. W końcówce Polacy nie dali już sobie wydrzec zwycięstwa.

W kolejnym spotkaniu biało - czerwoni podejmą najsłabszy zespół grupy - Chile. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00.

Polska - Argentyna 24:23 (11:6)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Karol Bielecki 1, Bartłomiej Jaszka 1, Patryk Kuchczyński 4, Tomasz Tłuczyński 4, Bartosz Jurecki 2, Mariusz Jurkiewicz 1, Grzegorz Tkaczyk 2, Michał Jurecki 3, Mariusz Jurasik 1, Tomasz Rosiński 1, Mateusz Zaremba 3, Artur Siódmiak 1, Bartłomiej Tomczak, Marcin Lijewski.

Argentyna: Matias Schulz, Fernando Garcia - Federico Fernandez 5, Diego Simonet 6, Andres Kogovsek 3, Pablo Portela 1, Juan Fernandez 1, Gonzalo Carou 1, Federico Pizarro, Sebastian Simonet, Mariano Canepa, Leonardo Querin, Maximiliano Ferro, Agustin Vidal, Damian Migueles.