Zwycięstwo Polski z Norwegią

2011-02-09 22:50:32

Reprezentacja Polski w swoim drugim tegorocznym spotkaniu, pokonała Norwegię 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w pierwszej połowie Robert Lewandowski.

Polacy przed przerwą nie potrafili w zasadzie skonstruować żadnych klarownych sytuacji. Gol dla biało- czerwonych padł po uderzeniu z dystansu Roberta Lewandowskiego, który wykorzystał moment zawachania norweskich obrońców.

W drugiej połowie spotkania Polacy zostali zepchnięci do defensywy, ale mądrze i szczęśliwie się bronili, dzięki czemu dowieźli korzystny rezultat do końca meczu.

Norwegia - Polska 0:1 (0:1).
Robert Lewandowski 19.

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Arkadiusz Głowacki, Kamil Glik, Dariusz Dudka - Jakub Błaszczykowski, Rafał Murawski (88. Grzegorz Krychowiak), Adam Matuszczyk (90+3. Janusz Gol), Ludovic Obraniak (79. Roger Guerreiro), Ireneusz Jeleń (64. Kamil Grosicki) - Robert Lewandowski.

Norwegia: Jon Knudsen - Henning Hauger (46. Bjoern Helge Riise), Kjetil Waehler (59. Vadim Demidov), Brede Hangeland, John Arne Riise - Alexander Tettey (46. Ruben Yttergard Jenssen), Christian Grindheim, Espen Ruud, Morten Gamst Pedersen (87. Petter Vaagan Moen) - John Carew (59. Mohammed Abdellaoue), Erik Huseklepp (77. Morten Moldskred).

Żółta kartka: Ludovic Obraniak (58, Polska).

Sędziował: Ivo Santos (Portugalia).