Lech wygrał z SC Braga 1:0

2011-02-17 21:16:51

W 1/16 finału Ligi Europy Lech Poznań pokonał na własnym obiekcie SC Braga 1:0 (0:0). Autorem zwycięskiego trafienia był Artjoms Rudnevs, który pokonał golkipera gości w 72. minucie.

Samo spotkanie nie było zbyt emocjonującym widowiskiem. W 12. minucie groźną akcję Lecha przerwał Alberto Rodriguez. Cztery minuty później na bramkę Krzysztofa Kotorowskiego uderzał Lima, jednak bramkarz Lecha poradził sobie ze strzałem. W 24. minucie niecelnie głową uderzył Marcin Kikut, a chwilę później swoją okazję zmarnował Custódio.

Na początku drugiej połowy Albert Meyong uprzedził Manuela Arboledę, jednak skutecznie interweniował Krzysztof Kotorowski. W 67. minucie strzału z 16 metrów spróbował Ivan Durdević, ale dobrze zachował się Artur Moraes.

Kluczowa akcja w tym spotkaniu miała miejsce w 72. minucie, gdy prostopadłą piłkę w kierunku Rundevsa posłał Kriwiec. Napastnik był górą w sytuacji sam na sam z bramkarzem bez kłopotów umieszczając futbolówkę w siatce portugalskiej drużyny. W 85. minucie strzał sprzed pola karnego oddał Semir Stilić, ale kolejny raz poprawnie zachował się golkiper rywali.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 24 lutego (czwartek) o godzinie 21:05 w Bradze.

Lech Poznań - SC Braga 1:0 (0:0)
Artjoms Rudņevs 72'.

Lech: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Seweryn Gancarczyk - Jakub Wilk (53' Jacek Kiełb), Ivan Đurđević, Siergiej Kriwiec, Semir Štilić, Bartosz Ślusarski (46' Mateusz Możdżeń) - Artjoms Rudņevs (84' Vojo Ubiparip).

Braga: Artur Moraes - Miguel Garcia, Kaká, Alberto Rodríguez, Sílvio - Lima, Hugo Viana, Custódio, Leândro Salino, Hélder Barbosa (68' Alan) - Albert Meyong (87' Márcio Mossoró).

Żółte kartki: Wilk, Štilić (Lech) - Custódio, Hélder Barbosa (SC Braga).

Sędzia: Władisław Biezborodow (Rosja).
Widzów: 29 133.