Puchar Polski: Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:1

2011-02-20 20:54:52

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Lech Poznań przegrał przed własną publicznością z Polonią Warszawa 0:1 (0:0).

Po kwadransie gry szansę na objęcie prowadzenie mieli gospodarze, jednak w dobrej sytuacji Rafał Murawski uderzył niecelnie w kierunku bramki strzeżonej przez Sebastiana Przyrowskiego. Kilka minut później uderzenia spróbował Artjoms Rudņevs, jednak z mizernym skutkiem. W 33. minucie dośrodkowania Adriana Mierzejewskiego nie sięgnął Euzebiusz Smolarek. W końcówce pierwszej połowy utracie bramki przez Polonię zapobiegł Maciej Sadlok, który wybił piłkę na rzut rożny.

Po kilku minutach drugiej połowy prowadzenie objęła Polonia. W 54. minucie akcję lewą stroną boiska przeprowadził Bruno, który zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, a Manuel Arboleda próbując wybić futbolówkę skierował ją do własnej bramki. W 74. minucie potencjalne dobrą akcję zmarnował "Kolejorz", strzał Sergieja Krwica został zablokowany przez defensorów Polonii. W doliczonym czasie gry szansę na podwyższenia na 2:0 miał Artur Sobiech, jednak nie potrafił wykorzystać zamieszania pod bramką Lecha.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 2 marca o godzinie 20:30 w Warszawie.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:1 (0:0)
Manuel Arboleda 54' (s).

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 20. Hubert Wołąkiewicz (66, 26. Tomasz Mikołajczak), 19. Bartosz Bosacki, 5. Manuel Arboleda, 25. Luis Henríquez - 23. Marcin Kikut (46, 10. Siergiej Kriwiec), 21. Dimitrije Injac, 11. Rafał Murawski, 14. Semir Štilić (77, 35. Marcin Kamiński), 8. Jacek Kiełb - 16. Artjoms Rudņevs.

Polonia: 81. Sebastian Przyrowski - 14. Jakub Tosik, 6. Tomasz Jodłowiec, 21. Maciej Sadlok, 5. Đorđe Čotra - 32. Bruno, 20. Patryk Rachwał, 18. Łukasz Trałka, 90. Artur Sobiech (90, 19. Daniel Gołębiewski), 10. Adrian Mierzejewski (90, 7. Janusz Gancarczyk) - 9. Euzebiusz Smolarek (63, 44. Miloš Adamović).

Żółte kartki: Sobiech, Rachwał, Tosik, Trałka (Polonia).

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).
Widzów: 20 000.