Wyniki 18. kolejki Ekstraklasy

2011-03-13 20:56:25

Nie zabrakło niespodzianek w 18. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Największymi z nich są porażki dwóch warszawskich drużyn - Legii i Polonii, a także zwycięstwo "Pasów" z Lechem Poznań.

W piątkowy wieczór Górnik Zabrze stoczył wyrównany pojedynek z Arką Gdynia. Po bramkach Adama Banasia i Marcina Wodeckiego na korzyść gospodarzy oraz dwóch bramkach Emila Nolla dla gości spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2.

Zaskoczeniem była porażka Legii Warszawa, która na własnym obiekcie podejmowała Śląsk Wrocław. "Wojskowi" już w 7. minucie objęli prowadzenie po strzale z dystansu Ariela Borysiuka. Rywale mieli właściwie dwie sytuacje bramkowe, które wykorzystali. Autorami trafień dla Śląska byli Przemysław Kaźmierczak i Sebastian Mila.

Pewne zwycięstwo zanotowała Wisła Kraków, która pokonała Widzew Łódź 2:0 po bramkach Patryka Małeckiego oraz Andraza Kirma. Nadal trwa niemoc białostockej Jagiellonii, która w tym roku jeszcze nie wygrała w spotkaniu o stawkę. Białostoczanie przegrali w sobotę u siebie z Lechią Gdańsk 1:2.

W niedzielę Zagłębie Lubin po bramce Michała Stasiaka z 13 minuty pokonało u siebie Polonię Warszawa 1:0. Walcząca o utrzymanie Cracovia wygrała niespodziewanie z mistrzem Polski Lechem Poznań 1:0. Autorem gola na wagę trzech punktów był Mateusz Klich.