Legia pokonała Lechię

2011-04-06 20:36:43

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 1:0 po bramce Michała Kucharczyka.

W 16. minucie uderzenia na bramkę Legii próbował Ivans Lukjanovs, jednak okazało się ono minimalnie niecelne. Trzynaście minut później próbę przelobowania Wojciecha Skaby podjął Tomasz Dawidowski, ale skuteczną interwencją wykazał się golkiper Legii. W 35. minucie Manu dograł do Miroslava Radovicia, który holował piłkę kilka metrów, a następnie uderzył obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Sebastiana Małkowskiego.

W 61. minucie sporo wysiłku w interwencję musiał włożyć Skaba, który z trudem obronił strzał Pawła Nowaka. Po ośmiu minutach uderzenia spróbował Abdou Razack Traoré, jednak strzał wślizgiem na rzut rożny wybił Dickson Choto. W okolicach 77. minuty "Wojskowi" zmarnowali dwie klarowne sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw Michał Hubnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył wysoko nad poprzeczką, natomiast po chwili swoją okazję zmarnował także Michał Kucharczyk.

W 83. minucie po uderzeniu Kucharczyka Luka Vučko wybił futbolówkę z linii bramkowej. Po pięciu minutach Michał Kucharczyk ograł w polu karnym Deleu i zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

Rewanż odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18:30 na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Michał Kucharczyk 88'.

Lechia: Sebastian Małkowski - Deleu, Krzysztof Bąk, Luka Vučko, Vytautas Andriuškevičius - Abdou Razack Traoré, Marko Bajić (74' Bédi Buval), Marcin Pietrowski, Paweł Nowak, Ivans Lukjanovs - Tomasz Dawidowski (85' Kamil Poźniak).

Legia: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Iñaki Astiz, Dickson Choto, Marcin Komorowski - Manú, Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović (89' Alejandro Cabral), Maciej Rybus (71' Michał Kucharczyk) - Michal Hubník (84' Takesure Chinyama).

Żółta kartka: Choto (Legia).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).

Widzów: 7250.