Jerzy Matlak zwolniony z funkcji trenera reprezentacji

2011-06-28 18:47:50

Jerzy Matlak został we wtorek odwołany z funkcji trenera reprezentacji Polski siatkarek - taką informację zmiaścił PZPS na swojej stronie internetowej. Decyzję podjął obradujący w Konstancinie pod Warszawą zarząd związku.

Obecnie drużyna narodowa przebywa na zgrupowaniu w Szczyrku. W turnieju o Puchar Jelcyna w Jekaterynburgu, ktory ma się odbyć w dniach 5-10 lipca, poprowadzi ją Wiesław Popik, który niedawno został asystentem Matlaka.

66-letni Matlak prowadził reprezentację od stycznia 2009 roku. W tym samym roku wywalczył z nią brązowy medal mistrzostw Europy, które odbyły się w Polsce, choć w większości meczów drużynę prowadził jego ówczesny asystent Piotr Makowski, ponieważ Matlak przebywał w szpitalu z ciężko chorą żoną.

W ubiegłym roku Polki zajęły dziewiąte miejsce na mistrzostwach świata w Japonii. Po turnieju spekulowano o możliwości zwolnienia trenera, ale przygotowany przez niego raport zadowolił władze PZPS. Wcześniej Matlak pracował z kadrą w latach 1984-85.