Polacy przegrali z Brazylią w Lidze Światowej

2011-06-30 23:43:38

Po raz ostatni biało-czerwoni pokonali Brazylię w meczu o stawkę 27 lipca 2002 roku. I na kolejne zwycięstwo będą musieli jeszcze poczekać. Na zakończenie fazy grupowej Ligi Światowej Polacy zdecydowanie przegrali w katowickim Spodku z "Canarinhos" 0:3.

Czwartkowy mecz nie był dobry w wykonaniu polskiego zespołu. Zwłaszcza o pierwszym i drugim secie chciałoby się zapomnieć. W trzeciej partii Polacy podjęli walkę, ale nie wystarczyło to wygrania choćby seta z bardzo dobrze grającą ekipą mistrzów świata.

Zarówno Polska, jak i Brazylia, wystąpią w turnieju finałowym Ligi Światowej. Turniej finałowy zostanie rozegranych w dniach 6-10 lipca w Trójmieście.

Polska - Brazylia 0:3 (17:25, 14:25, 21:25)

Polska: Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski 2, Bartosz Kurek 6, Zbigniew Bartman 14, Michał Ruciak, Marcin Możdżonek 1, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Jakub Jarosz 1, Paweł Woicki, Michał Kubiak 7, Grzegorz Kosok 2, Michał Bąkiewicz;

Brazylia: Marlon 3, Sidao 9, Theo 11, Giba 9, Rodrigao 6, Dante 9, Sergio (libero) oraz Joao Bravo 6, Bruno, Wallace.

Sędziowali: Georgios Karampetsos (Grecja),Andriej Zenowicz (Rosja)

Widzów: 11 000.

źródło: wp.pl