Kamil Stoch na podium w Lillehammer

2011-12-03 18:33:29

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w Lillehammer. Wygrał Austriak Andreas Kofler, który ustanowił rekord skoczni. Dzięki miejscu na podium Stoch awansował z czwartego na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W drugiej serii Kamil Stoch skoczył na odległość 96 metrów. Pozwoliło mu to zająć najniższy stopień na podium, chociaż po pierwszej serii był zaledwie 11. Wygrał - podobnie jak w pierwszej serii - Austriak Andreas Kofler. Najpierw dzięki wspaniałemu lotowi na odległość 105 metrów ustanowił rekord skoczni w Lillehammer, potem utrzymał wynik, lądując w drugiej serii zawodów na 98 metrze. Drugie miejsce utrzymał także Richard Freitag. Niemiec w pierwszej serii skoczył 95,5 metra, w drugiej aż 103,5 m.

Były to drugie tegoroczne zawody Pucharu Świata. Do konkursu głównego awansowało aż siedmiu Polaków. W drugiej serii zobaczyliśmy ich jednak już tylko trzech - naszego faworyta Kamila Stocha (90 metrów, 11. pozycja po pierwszej serii), a także Piotra Żyłę (92 metry i 21. miejsce po pierwszej serii) i Macieja Kota (w pierwszej serii 23.). Dla Kota awans do czołowej trzydziestki był szczególnie radosny - wywalczył on bowiem swoje pierwsze w karierze punkty w PŚ.