Niedzielne mecze Ekstraklasy

2013-04-07 23:55:09

W niedzielnych spotkaniach 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Korona Kielce pokonała przed własną publicznością walczący o utrzymanie GKS Bełchatów 1:0, natomiast Wisła uległa Piastowi Gliwice 1:2.

W konfrontacji Korony Kielce z GKS-em Bełchatów gol na wagę zwycięstwa padł na początku drugiej połowy, a jego strzelcem okazał się Vlastimir Jovanović. Korona dzięki zwycięstwu awansowała na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.

W drugim spotkaniu Wisła Kraków już od 4. minuty prowadziła z Piastem Gliwice po golu Ivicy Ilieva. W 21. minucie rzut karny wykonywany przez Tomasza Podgórskiego obronił Sergei Pareiko. Druga połowa należała do gości, którzy w ciągu trzech minut przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw w 70. minucie wyrównał Damian Zbozień, a w 73. zwycięskiego gola zdobył Rudolf Urban.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Vlastimir Jovanović 47'.

Korona: 1. Zbigniew Małkowski - 44. Paweł Golański, 17. Pavol Staňo, 4. Piotr Malarczyk, 7. Tomasz Lisowski - 3. Kamil Kuzera (46, 15. Łukasz Sierpina), 8. Vlastimir Jovanović, 5. Aleksandar Vuković (63, 11. Paweł Zawistowski), 10. Michał Janota, 99. Mateusz Stąporski (70, 19. Łukasz Jamróz) - 20. Maciej Korzym.

Bełchatów: 1. Emilijus Zubas - 17. Adrian Basta (29, 27. Raúl González), 42. Seweryn Michalski, 24. Maciej Wilusz, 2. Rafał Kosznik - 18. Łukasz Madej (75, 8. Michał Mak), 20. Patryk Rachwał, 3. Grzegorz Baran, 6. Szymon Sawala, 7. Bartosz Żurek - 99. Mouhamadou Traoré (46, 9. Dawid Nowak).

Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:2 (1:0)
Ivica Iliev 8' - Damian Zbozień 70', Rudolf Urban 73'.

Wisła: 25. Sergei Pareiko - 22. Marko Jovanović, 6. Arkadiusz Głowacki, 4. Osman Chávez, 3. Gordan Bunoza - 19. Patryk Małecki, 20. Michał Chrapek (82, 15. Emmanuel Sarki), 28. Cezary Wilk, 77. Ivica Iliev (72, 10. Łukasz Garguła), 5. Kamil Kosowski - 8. Cwetan Genkow.

Piast: 29. Jakub Szumski - 25. Damian Zbozień, 14. Adrian Klepczyński, 5. Jan Polák, 23. Paweł Oleksy - 16. Pavol Cicman, 27. Artis Lazdiņš (89, 15. Łukasz Krzycki), 4. Mateusz Matras, 22. Rubén Jurado (61, 8. Rudolf Urban), 17. Tomasz Podgórski - 13. Tomáš Dočekal (60, 30. Marcin Robak).