Porażka w debiucie Kubickiego

2013-04-08 17:18:13

Dariusz Kubicki zasiadł po raz pierwszy na ławce trenerskiej Sibiru Nowosybirsk, a jego nowy zespół przegrał na wyjeździe z liderującym Urałem Swierdłowskaja obłast 2:5 (0:3). Kubicki posadę szkoleniowca Sibiru objął 21 marca 2013 roku.

Zespół Sibiru Nowosybirsk spotkanie rozpoczął wręcz fatalnie, ponieważ już w 3. minucie czerwoną kartką ukarany został Igor Klimow i musiał opuścić boisko, a goście dalszą rywalizacji zmuszeni byli toczyć w dziesiątkę.

W pierwszej połowie bramkarza Sibiru trzykrotnie pokonał Edgar Manuczarjan, w tym dwukrotnie z rzutów karnych. W drugiej odsłonie szybko gola zdobyli podopieczni Dariusza Kubickiego za sprawą Igora Szewczenki, natomiast w 60. minucie Matija Špičić zdobył gola kontaktowego.

Gospodarze potwierdzili swoją wyższość aplikując w końcówce rywalom dwie bramki po strzałachSpartaka Gognijewa oraz Gersona Acevedo. Urał jest liderem rosyjskiej II ligi po 27. kolejkach.

Urał Swierdłowskaja obłast - Sibir Nowosybirsk 5:2 (3:0)
Edgar Manuczarjan 5' (k), 16', 25' (k), Spartak Gognijew 80', Gerson Acevedo 88' - Igor Szewczenko 49', Matija Špičić 60' (k).

Żółte kartki: Spartak Gognijew (Urał) - Victor Golovatenco (Sibir).

Czerwona kartka: Igor Klimow (3', Sibir).

Sędzia: Witalij Mieszkow.