Zwycięstwo Zagłębia, remis w meczu Widzew - Pogoń

2013-04-13 11:56:46

W piątkowy wieczór, 12 kwietnia w ramach 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozegrane zostały dwa spotkania. Zagłębie Lubin wygrało z Koroną Kielce, natomiast Pogoń zremisowała z Widzewem.

W pierwszym meczu rozegranym w piątek Pogoń Szczecin zremisowała przed własną publicznością z Widzewem Łódź 1:1 (0:0). W 56. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze po skutecznie wykonanej jedenastce przez Ediego Andradinę, natomiast w 77. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Stępiński.

Zdecydowanie bardziej interesujące okazało się spotkanie w Lubinie, które gospodarze wygrali 2:1 (0:0) po trafieniach Adriana Rakowskiego i Adriana Błąda. Na bramki gospodarzy zespół Leszka Ojrzyńskiego zdołał odpowiedzieć jedynie golem Pavla Stano w 90. minucie meczu.

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
Andradina 56' (k) - Mariusz Stępiński 77'.

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak (75, 25. Sebastian Rudol), 44. Hernâni, 3. Maciej Dąbrowski, 6. Przemysław Pietruszka - 13. Takuya Murayama, 20. Bartosz Ława (69, 14. Wojciech Golla), 17. Maksymilian Rogalski, 5. Andradina, 11. Robert Kolendowicz - 10. Donald Djoussé (76, 29. Norbert Neumann).

Widzew: 13. Maciej Mielcarz - 28. Łukasz Broź, 5. Thomas Phibel, 30. Hachem Abbès, 3. Denis Kramar - 9. Marcin Kaczmarek (75, 16. Michał Jonczyk), 14. Radosław Bartoszewicz (46, 77. Sebastian Dudek), 8. Princewill Okachi, 94. Veljko Batrović (58, 18. Krystian Nowak), 19. Bartłomiej Pawłowski - 15. Mariusz Stępiński.

Żółte kartki: Hernâni, Djoussé (Pogoń) - Kramar, Bartoszewicz, Abbès, Pawłowski, Broź (Widzew).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 3581.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:1 (0:0)
Adrian Rakowski 56', Adrian Błąd 76' - Pavol Staňo 90'.

Zagłębie: 24. Michał Gliwa - 4. Paweł Widanow, 21. Bartosz Rymaniak, 33. Aleksandyr Tunczew, 2. Costa Nhamoinesu - 15. Adrian Błąd, 31. Róbert Jež (90, 77. Wojciech Trochim), 7. Jiří Bílek, 17. Adrian Rakowski (74, 25. Łukasz Hanzel), 19. Maciej Małkowski (88, 14. Đorđe Čotra) - 27. Michal Papadopulos.

Korona: 1. Zbigniew Małkowski - 44. Paweł Golański (77, 23. Kamil Adamek), 17. Pavol Staňo, 4. Piotr Malarczyk, 7. Tomasz Lisowski - 99. Mateusz Stąporski (63, 15. Łukasz Sierpina), 8. Vlastimir Jovanović, 16. Artur Lenartowski, 11. Paweł Zawistowski, 10. Michał Janota (64, 29. Paweł Sobolewski) - 20. Maciej Korzym.

Żółte kartki: Nhamoinesu, Rakowski (Zagłębie) - Stąporski, Golański, Lenartowski (Korona).