Legia Warszawa pierwszym finalistą Pucharu Polski

2013-04-16 21:30:18

Legia Warszawa wygrała przed własną publicznością z Ruchem Chorzów 2:1 (0:0) i została pierwszym finalistą Pucharu Polski w sezonie 2012/13. Legioniści zmierzą się w finale z Wisłą Kraków lub Śląskiem Wrocław.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej nie ujrzeli bramek. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia mieli w 35. minucie meczu gospodarze, którzy egzekwowali rzut karny. Do jedenastki podszedł Miroslav Radović, jednak intencje strzelająćego wyczuł Krzysztof Kamiński.

W drugiej odsłonie w odstępie ośmiu minut padły aż trzy gole. W 52. minucie dośrodkowanie Michała Kucharczyka uderzeniem głową na bramkę zamienił Wladimer Dwaliszwili. Trzy minuty później Wojciech Skaba dopuścił się faulu w polu karnym na Łukaszu Janoszce, a Tomasz Musiał bez wahania wskazał na rzut karny. Z jedenastu metrów Wojciecha Skabę pokonał Filip Starzyński. W 59. minucie szesnastce faulowany był Artur Jędrzejczyk, a Legii prowadzenie ponownie dał Wladimer Dwaliszwili.

W pierwszym spotkaniu w ramach 1/2 finału Pucharu Polski Ruch Chorzów bezbramkowo zremisował u siebie z zespołem prowadzonym przez Jana Urbana.

Finałowy dwumecz Legia rozpocznie od wyjazdowego spotkania (2 maja, 18:30), natomiast sześć dni później podejmie rywala na własnym stadionie (8 maja, godzina 20:30).

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:1 (0:0)
Wladimer Dwaliszwili 52', 60' (k) - Filip Starzyński 55' (k).

Legia: 84. Wojciech Skaba - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow (46, 3. Tomasz Jodłowiec), 15. Iñaki Astiz, 17. Tomasz Brzyski (88, 14. Jakub Wawrzyniak) - 32. Miroslav Radović, 5. Janusz Gol, 37. Dominik Furman (80, 21. Ivica Vrdoljak), 13. Wladimer Dwaliszwili, 18. Michał Kucharczyk - 9. Marek Saganowski.

Ruch: 30. Krzysztof Kamiński - 4. Željko Đokić, 44. Marcin Baszczyński, 2. Piotr Stawarczyk, 15. Martin Konczkowski (57, 10. Marcin Kikut) - 8. Jakub Smektała (62, 5. Marek Zieńczuk), 19. Mindaugas Panka (73, 23. Andrzej Niedzielan), 6. Łukasz Tymiński, 34. Filip Starzyński, 14. Łukasz Janoszka - 7. Maciej Jankowski.

Żółte kartki: Gol (Legia) - Konczkowski (Ruch).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 12 048.