Cztery gole Roberta Lewandowskiego w półfinale LM

2013-04-24 23:37:08

Cztery gole dla Borussii Dortmund w meczu półfinałowym Ligi Mistrzów zdobył Robert Lewandowski, a jego zespół pokonał Real Madryt 4:1 (1:1).

Wynik spotkania w 8. minucie otworzył Robert Lewandowski, który skutecznym wślizgiem wepchnął piłkę do siatki gości. Dopiero dwie minuty przed przerwą gola do szatni, który doprowadził do wyrównania zdobył Cristiano Ronaldo.

Druga połowa to koncert jednego aktora, którym był niewątpliwie Robert Lewandowski. Polski napastnik dołożył w ciągu 45 minut trzy trafienia, w tym jedno z rzutu karnego.

Robert Lewandowski spędził na boisku pełne 90 minut, natomiast Jakub Błaszczykowski opuścił murawę w 82. minucie. Minutę później Jurgen Klopp zdecydował się zmienić Łukasza Piszczka.

W klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów "Lewy" plasuje się na drugim miejscu z 10 golami na koncie. Pierwsze miejsce zajmuje Cristiano Ronaldo, który zanotował dotychczas dwie bramki więcej.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie we wtorek, 30 kwietnia. Mecz w Madrycie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Borussia Dortmund - Real Madryt 4:1 (1:1)
Robert Lewandowski 8', 50', 55', 67' (k) - Cristiano Ronaldo 43'.

Żółte kartki: Robert Lewandowski (Borussia) - Sami Khedira, Mesut Özil, Sergio Ramos (Real).

Sędzia: Björn Kuipers (Holandia).

Widzów: 65 829.