Przełamanie Pogoni Szczecin, domowe zwycięstwo Wisły Kraków

2013-04-27 00:02:09

W piątkowych spotkaniach 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy triumfowali gospodarze. Pogoń Szczecin odniosła pierwsze zwycięstwo w 2013 roku pokonując u siebie Koronę Kielce 2:1, natomiast Wisła na własnym boisku wygrała skromnie z Widzewem 1:0.

Pojedynek Pogoni Szczecin z Koroną Kielce rozpoczął się korzystnie dla gości, którzy już w 4. minucie za sprawą Piotra Malarczyka objęli prowadzenie. W 29. minucie do wyrównania doprowadził Hernâni, który uderzeniem w długi róg pokonał Zbigniewa Małkowskiego.

Gola do szatni, który jak się później okazało, zaważył na losach spotkania zdobyli przed przerwą podopieczni Dariusza Wdowczyka. Dośrodkowanie Ediego Andradiny efektownym szczupakiem wykończył Brazylijczyk Hernâni.

W drugim piątkowym meczu Wisła Kraków podejmowała przed własną publicznością Widzew Łódź. Do przerwy w Krakowie utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak w 50. minucie bramkę dla Wisły na wagę trzech punktów zdobył pomocnik Patryk Małecki.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 2:1 (2:1)
Hernâni 29', 44' - Piotr Malarczyk 4'.

Pogoń: 12. Dušan Perniš (48, 84. Radosław Janukiewicz) - 9. Adam Frączczak, 3. Maciej Dąbrowski, 19. Emil Noll, 44. Hernâni, 6. Przemysław Pietruszka - 13. Takuya Murayama (70, 27. Takafumi Akahoshi), 20. Bartosz Ława, 5. Andradina, 18. Radosław Wiśniewski (57, 16. Adrian Budka) - 10. Donald Djoussé.

Korona: 1. Zbigniew Małkowski - 3. Kamil Kuzera, 4. Piotr Malarczyk, 2. Tadas Kijanskas, 88. Kamil Sylwestrzak - 29. Paweł Sobolewski (60, 99. Mateusz Stąporski), 39. Bartosz Kwiecień (77, 19. Łukasz Jamróz), 16. Artur Lenartowski, 10. Michał Janota (60, 23. Kamil Adamek), 15. Łukasz Sierpina - 20. Maciej Korzym.

Żółte kartki: Frączczak, Ława, Budka, Djoussé, Andradina (Pogoń) - Janota, Sobolewski, Kuzera, Kwiecień, Stąporski (Korona).

Czerwona kartka: Kamil Kuzera (87', Korona, za drugą zółtą).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 3500.

Wisła Kraków - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
Patryk Małecki 50'.

Wisła: 12. Michał Miśkiewicz - 41. Paweł Stolarski, 4. Osman Chávez, 34. Alan Uryga, 21. Łukasz Burliga - 15. Emmanuel Sarki, 7. Radosław Sobolewski, 28. Cezary Wilk, 20. Michał Chrapek (46, 10. Łukasz Garguła), 19. Patryk Małecki (90, 23. Daniel Sikorski) - 9. Rafał Boguski (58, 6. Arkadiusz Głowacki).

Widzew: 13. Maciej Mielcarz - 4. Dino Gavrić, 5. Thomas Phibel, 30. Hachem Abbès, 20. Michał Płotka - 9. Marcin Kaczmarek (77, 17. Mariusz Rybicki), 18. Krystian Nowak (46, 14. Radosław Bartoszewicz), 8. Princewill Okachi, 77. Sebastian Dudek (65, 94. Veljko Batrović), 19. Bartłomiej Pawłowski - 15. Mariusz Stępiński.

Żółte kartki: Chrapek, Uryga, Sobolewski, Garguła, Miśkiewicz (Wisła) - Dudek, Abbès (Widzew).

Czerwona kartka: Osman Chávez (54', Wisła, za brutalny faul).