Legia zwycięzcą Pucharu Polski

2013-05-09 00:46:29

Legia Warszawa przegrała przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 0:1 (0:1), ale okazała się lepsza w dwumeczu i sięgnęła trzeci raz z rzędu po Puchar Polski. W pierwszym meczu podopieczni Jana Urbana wygrali we Wrocławiu 2:0.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy, którzy już w 2. minucie wpakowali piłkę do własnej bramki. Dośrodkowanie Sebastiana Mili do bramki strzeżonej przez Wojciecha Skabę skierował głową zaskoczony Michał Żewłakow. Po kwadransie przed szansą stanął Waldemar Sobota, jednak z jego strzałem poradził sobie golkiper Legii. W 21. minucie pojedynku sam na sam z Wojciechem Skabą wystraszył się Mateusz Cetnarski, który zszedł z piłką na skraj pola karnego. Dwie minuty później sytuację sam na sam wygrał Wojciech Skaba, który obronił strzał Piotra Ćwielonga.

Najlepszą okazję do zdobycia gola Legia stworzyła sobie w 63. minucie, gdy płaskie dośrodkowanie Daniela Łukasika wślizgiem próbował wykorzystać Ivica Vrdoljak, ale bez trudu piłkę złapał Rafał Gikiewicz. W 68. minucie Wladimer Dwaliszwili wyłożył futbolówkę Danielowi Łukasikowi, z którego celnym strzałem poradził sobie golkiper gości. Idealną okazję do odrobienia strat z Wrocławia Śląsk stworzył w 69. minucie, gdy Piotr Ćwielong przelobował Wojciecha Skabę, a piłka trafiła w poprzeczkę i minęła nadbiegającego Sylwestra Patejuka.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
Michał Żewłakow 2 (s).

Legia: 84. Wojciech Skaba - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 3. Tomasz Jodłowiec, 8. Marko Šuler - 20. Jakub Kosecki, 21. Ivica Vrdoljak, 5. Janusz Gol (33, 35. Daniel Łukasik), 13. Wladimer Dwaliszwili, 17. Tomasz Brzyski (74, 32. Miroslav Radović) - 9. Marek Saganowski (87, 37. Dominik Furman).

Śląsk: 33. Rafał Gikiewicz - 24. Tadeusz Socha, 15. Rafał Grodzicki, 3. Adam Kokoszka, 2. Krzysztof Ostrowski - 5. Waldemar Sobota, 14. Marcin Kowalczyk, 16. Dalibor Stevanović (87, 27. Łukasz Gikiewicz), 11. Sebastian Mila, 20. Piotr Ćwielong (87, 23. Jakub Więzik) - 10. Mateusz Cetnarski (65, 9. Sylwester Patejuk).

Żółte kartki: Dwaliszwili, Kosecki (Legia) - Ostrowski, Socha (Śląsk).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 29 416.