Polska pokonała Liechtenstein 2:0

2013-06-04 23:34:12

Reprezentacja Polski w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Krakowie pokonała Liechtenstein 2:0 (0:0). Gole dla "biało-czerwonych" zdobyli po przerwie Artur Sobiech i Maciej Rybus.

Przed meczem do Klubu Wybitnego Reprezentanta włączony został Jerzy Dudek dla którego mecz z Liechtensteinem był 60. występem w narodowej reprezentacji, a jednocześnie pożegnaniem z kadrą i oficjalnym zakończeniem kariery.

W 8. minucie podania Kamila Grosickiego nie wykorzystał Adrian Mierzejewski, który spudłował z najbliższej odległości. Kilka minut później na strzał z dystansu zdecydował się Mierzejewski, a golkiper gości zdołał odbić futbolówkę. W 25. minucie piłka uderzona przez Marcina Komorowskiego trafiła jednego z obrońców, a następnie otarła się o poprzeczkę bramki strzeżonej przez Petera Jehle. W końcówce pierwszej połowy dośrodkowanie Macieja Rybusa z trudem nad poprzeczką przeniósł bramkarz Liechtensteinu.

W 51. minucie prowadzenie Polsce mógł dać Sebastian Boenisch, którego uderzenie głową z ogromnym trudem odbił bramkarz. Dwie minuty później Piotr Zieliński podał prostopadle do Bartosza Bereszyńskiego, a ten wycofał piłkę do Artura Sobiecha, który zdobył bramkę. W 72. minucie indywidualną akcją popisał się Maciej Rybus, który przejął piłkę na własnej połowie, ograł dwóch przeciwników i przelobował golkipera Liechtensteinu. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry dobrą okazję zmarnował Sobiech, który niedokładnie trafił w piłkę.

Polska - Liechtenstein 2:0 (0:0)
Artur Sobiech 53', Maciej Rybus 72'.

Polska: 60. Jerzy Dudek (34, 1. Artur Boruc) - 3. Artur Jędrzejczyk, 17. Bartosz Salamon (46, 25. Bartosz Bereszyński), 4. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak (46, 2. Sebastian Boenisch) - 21. Kamil Grosicki (46, 10. Piotr Zieliński), 19. Ariel Borysiuk, 6. Adam Matuszczyk, 18. Adrian Mierzejewski (68, 20. Jakub Kosecki), 5. Maciej Rybus (79, 11. Daniel Łukasik) - 23. Artur Sobiech.

Liechtenstein: 1. Peter Jehle (46, 12. Cengiz Biçer) - 3. Yves Oehri (46, 15. Franz-Josef Vogt), 6. Martin Stocklasa, 10. Mario Frick (46, 4. Daniel Kaufmann), 5. Ivan Quintans (81, 17. Olcay Gür) - 7. David Hasler, 13. Martin Büchel, 20. Sandro Wieser (83, 8. Robin Gubser), 18. Nicolas Hasler, 19. Mathias Christen - 9. Thomas Beck (59, 21. Seyhan Yildiz).

Żółte kartki: Komorowski (Polska) - Quintans (Liechtenstein).

Sędzia: Siergiej Karasiow (Rosja).