Polska remisuje w Kiszyniowie

2013-06-07 22:57:32

Reprezentacja Polski zremisowała w Kiszyniowie z Mołdawią 1:1 (1:1) w meczu w ramach eliminacji do mistrzostw świata, które w przyszłym roku odbędą się w Brazylii.

Od pierwszych minut bardzo mocno zaatakowali Polacy. W 5. minucie uderzenie Eugena Polańskiego trafiło wprost w golkipera gospodarzy. Dwie minuty później Robert Lewandowski podał do Jakuba Błaszczykowskiego, który w sytuacji sam na sam uderzył pod interweniującym bramkarzem reprezentacji Mołdawii. W 22. minucie podwyższyć próbował Adrian Mierzejewski, ale z trudem piłkę złapał Stanislav Namașco.

Po upływie kolejnych dwóch minut w znakomitej sytuacji znalazł się Maciej Rybus, który stanął oko w oko z bramkarzem, jednak najpierw uderzył wprost w niego, a następnie niecelnie dobijał głową. W 37. minucie błąd popełniła defensywa biało-czerwonych, a Artura Boruca uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Eugeniu Sidorenco. W 41. minucie z bardzo dobrym uderzeniem z woleja Jakuba Błaszczykowskiego poradził sobie bramkarz, a po minucie uderzenie Roberta Lewandowskiego trafiło w słupek.

W drugiej połowie reprezentacja Polski stworzyła sobie zdecydowanie mniej klarownych sytuacji podbramkowych. Pierwszą składną akcję podopieczni Waldemara Fornalika skonstruowali w 58. minucie, gdy dośrodkowanie Adriana Mierzejewskiego wykończył Robert Lewandowski, jednak z jego główką poradził sobie bramkarz. W 69. minucie niecelnie na bramkę Stanislava Namașco uderzał Piotr Zieliński. Kolejne próby strzałów z dystansu podjęli Jakub Błaszczykowski i Bartosz Salamon, jednak w obu wypadkach zabrakło precyzji.

W drugim dzisiejszym spotkaniu grupy H reprezentacja Ukrainy pokonała na wyjeździe Czarnogórę 4:0 (0:0).

Mołdawia - Polska 1:1 (1:1)
Eugeniu Sidorenco 37' - Jakub Błaszczykowski 7'.

Mołdawia: 1. Stanislav Namașco - 14. Vitalie Bordian (71, 5. Eugeniu Cebotaru), 15. Alexandru Epureanu, 2. Igor Armaș, 3. Victor Golovatenco - 9. Alexandru Antoniuc (82, 11. Gheorghii Ovseannicov), 7. Artur Ioniță, 8. Alexandru Gațcan, 10. Alexandru Dedov, 16. Alexandru Suvorov (74, 19. Alexandru Pașcenco) - 20. Eugeniu Sidorenco.

Polska: 1. Artur Boruc - 3. Artur Jędrzejczyk, 17. Bartosz Salamon, 4. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak - 16. Jakub Błaszczykowski, 7. Eugen Polanski (79, 23. Artur Sobiech), 8. Grzegorz Krychowiak, 18. Adrian Mierzejewski (62, 10. Piotr Zieliński), 5. Maciej Rybus (64, 20. Jakub Kosecki) - 9. Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Antoniuc, Gațcan (Mołdawia).

Sędzia: Fernando Teixeira Vitienes (Hiszpania).